سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷

  • آپارت

معارفه رایگان کارگاه زبان بدن

زبان بدن به انواع شکل‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک فرد از طریق رفتارهای فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی بکند با دیگران قادر است، ارتباط برقرار نماید. این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات بدنی (محل قرار گرفتن دستها، پاها، نحوه نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن)، ژستها (حالتها، اطوارها، اَداها)، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشد.

اگر شما بتوانید ذهن افراد دیگر را بخوانید و آنچه را که آنها واقعاً نیاز دارند و می‌خواهند، درک کنید بی‌شک ارتباطات فردی و اجتماعی شما بسیار آسان و مؤثر خواهد شد زیرا با استفاده از این دانش قادر خواهید بود در هر زمان بر طرف دیگر تأثیر بگذارید یا حداقل بتوانید درک کنید که او واقعاً دربارهٔ شما چه فکر می‌کند؟

هیچ کس هیچ رفتار و هیچ گفتار و کردار و پندار و گفتار شاید انگونه که به نظر می رسد نباشد پس بسیار مراقب باشید. به احتمال بسیار زیاد زبان بدن شما بخش مهمی از آن شخصی‌ست که هستید، تا جایی که شاید حتی فکرش هم نکنید.


معارفه رایگان کارگاه پنج شنبه بیست و شش بهمن از ساعت ۵ تا ۷ برگزار می گردد.

کارگاه زبان بدن ۲۰ ساعت می باشد و به صورت چهار جلسه پنج ساعته پنج شنبه ها برگزار خواهد شد.آیا می‌دانستید:

زبان بدن بسیار قویتر از زبان کلامی است. کودکان نابینا و یا ناشنوایی که نتوانسته‌اند رفتارهایی نظیر لبخند، اشاره با سر، و اخم را از طریق مشاهده یاد بگیرند، هم‌چنان این رفتارها را از خود بروز می‌دهند.نوزادان تازه متولد، نشانه‌های هیجانی آشنایی را از قبیل لذت، تعجب یا علاقه، و درد از خود نشان می‌دهند. آنها هم‌چنین در مدتی کوتاه بعد از تولد، حالات چهره‌ی مادرشان را تقلید می‌کنند. دوقلوهای همسانی که پس از تولد، به صورت جداگانه بزرگ شده‌اند رفتارهای غیرکلامی کاملا مشابه از خود نشان می‌دهند؛ حرکاتی نظیر ایما و اشاره و حرکات سر.
پستانداران نخستین‌پایه (بوزینه‌ها و سایر میمون‌ها) طیف وسیعی از هیجان‌های‌شان را، به ویژه خشم و ترس، دقیقا شبیه انسان نشان می‌دهند. مطالعات میان فرهنگی که در کشورهای مختلف در تمام قاره‌های جهان صورت گرفتند، نشان می‌دهند آدم‌ها نه تنها هیجان‌های اصلی (شادی، ترس، تعجب، خشم، ناامیدی، و غم) را به شیوه‌ای بسیار مشابه‌ی یکدیگر نشان می‌دهند، بلکه هم‌چنین آنها را نیز بدون هیچ تردیدی شناسایی می‌کنند.

با شناخت و یادگیری زبان بدن بسیاری از مشکلات ارتباطی شما برطرف خواهد شد.

زبان بدن بر پایه‌ی بیولوژیکی روشنی استوار است، و محصولی از توسعه‌ی تکاملی است. حیوانات قادر هستند بدون حتی نیازی به ابتدایی‌ترین نظام زبانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. آنها لمس می‌کنند، بو می‌کشند، حرکات مختلف انجام می‌دهند، و به یکدیگر اشاره می‌کنند؛ ما نیز کارهای مشابه‌ای انجام می‌دهیم. به همین دلیل، آن‌چنان تعجب‌آور نیست که مثلا حالات ایستادنی که اتخاذ می‌کنیم و می‌توانند رتبه‌ی اجتماعی‌مان را نشان دهند، تقلیدی از همان رفتارهای پستانداران نخستین‌پایه باشد. خمیازه کشیدن که معمولا نشانه‌ای از خستگی تلقی می‌شود، کاری است که حتی ماهی‌ها نیز انجام می‌دهند. متعاقبا، نحوه‌ی نشستن‌، به‌دست گرفتن سیگار، لبخند زدن و دست دادن‌مان نیز می‌تواند به عنوان راهی برای فاش کردن ذهنیات درونی و جایگاه اجتماعی تفسیر و تعبیر شود.

هم‌چنین زبان بدن حرف‌های زیادی نیز در مورد هیجان‌ها برای گفتن دارد. کاملا به راحتی می‌توانیم حالات چهره و هیجان‌های موجود در آنها را شناسایی و هماهنگ با موقعیت‌مان، درک کنیم. برخی هیجان‌ها نظیر ترس، شادی، و ناامیدی غریزی جهانی هستند و در تمامی انسانها یکسانند….

زبان بدن به دو بخش تقسیم میشوند:
زبان بدن عمومی:
  حرکات کلی بدن ( که توسط فرهنگها ایجاد می شوند و توسط انسان قابل کنترل و تغییر است )
زبان بدن ذاتی:
  که در حرکات ریز چهره مشخص است و در تمامی انسانها یکسان است و به هیچ وجه قابل کنترل نیست.

اگر انسانها به دهان و صورت یکدیگر توجه نکنند، آنگاه احساس خواهند کرد که هیچ اطلاعاتی ندارند. اگر کسی تنها با دستهای خود، اجازه ندهد که دیگران حرکت لبهای او را ببینند، اولین احساسی که در دیگران شکل می‌گیرد، آن خواهد بود که او دروغ می‌گوید!

چرا باید زبان بدن بیاموزیم؟

آیا میدانستید زمانی که شخصی دروغ میگوید زبان بدن خود را تغییر میدهد؟
آیا میدانستید زبان بدن هر شخص توسط آداب و فرهنگ محل زندگی او، متفاوت است
قطعا اینگونه زبان بدن انسانها تحت تاثیر محیط و باورهای شخصی قرار می گیرد و قابل کنترل است

چرا باید زبان بدن بیاموزیم؟

یکی از بزرگترین مشکلات امروز بشر، ایجاد ارتباط صحیح با دیگران است.
جهت برقرای این ارتباط نیازمند یادگیری ارتباط موثر هستیم، یعنی ارتباطی که بتوانیم روی دیگران تاثیر بگذاریم و این تاثیر همان اهدف ما در ارتباط است.

آیا میدانستید در برقراری ارتباط با دیگران، کلام شما فقط هفت درصد تاثیر گذار است؟

به همین دلیل است که گاهی سالها یک خواسته و هدف خود را در ارتباط عنوان می کنید و هیچگاه به نتیجه مطلوب نمی رسید…

اولین اصلی که در ارتباط تاثیرگذار اهمیت دارد، زبان بدن است.


مدرس کارگاه خانم مهتاب پارسای متین

تحصیلات و مدارک:

  • فوق تخصص رفتارشناسی International Master NLP Coach
  • NLP Master Practitioner training هیپنوتیزم اریکسونی وENNEAGRAMME از body & mind فرانسه
  • Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) از موسسه ACCEDER فرانسه
  • Emotional Freedom Technique (EFT) از AMT انگلستان
  • Body language از ANCCP international certification

Mahtab Matin


مکان: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، جنب بانک ملی، کوچه نرگس، برج پاپلی، طبقه ۶، واحد ۶۰۴

 


برای گرفتن اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۸۸۲۱۰۵۳۸ و ۸۸۰۶۳۱۹۷ و ۰۹۱۲۷۳۸۸۶۷۸ تماس بگیرید و یا با ثبت نام در فرم زیر همکاران ما با شما تماس می گیرند.