اگر خواهان کسب موفقیت در زندگی هستید، نباید این 7 عبارت را براحتی بر زبان بیاورید-قسمت اول

موفقیت نه‌تنها در عرصه شغل و حرفه شما از اهمیت زیادی برخوردار است، بلکه در تمام جنبه‌های زندگی شما دارای اهمیت است، مثلاً روابط شما، تجربیات شما و … . کسب موفقیت در این زمینه‌ها به شدت بستگی به مواردی دارد که به‌طور روزانه بر زبان می‌آورید.

مثلاً دو نفر را تصور کنید که تاکنون در زندگی موفقیت قابل‌توجهی کسب نکرده‌اند. نفر اول تصمیم می‌گیرد تا از کلمات و عبارات مثبت همانند “آره، من میتونم این و انجام بدم!” یا “درد و رنج موقتیه، افتخار یک موفقیت ابدیه!”؛ درحالی‌که نفر دوم تصمیم می‌گیرد از کلمات و عبارات منفی استفاده کند، مانند: “برام نتیجه‌ای داره؟” یا “نه، این غیر ممکنه!”.

فکر می‌کنید کدام‌یک از این دو نفر در زندگی به موفقیت بیشتر و بیشتری دست پیدا می‌کند؟

خیلی ساده با تغییر دادن افکار و گفتار روزانه خود، خودتان را در مسیر کسب موفقیت قرار دهید. این کار را می‌توانید با اجتناب از به زبان آوردن این 7 عبارت و با بکار بردن کلمات و عباراتی آغاز کنید که افراد موفق همواره آن‌ها را به زبان می‌آورند.

 

 

1- عادلانه نیست

اجازه دهید قدری واقع‌گرا باشیم، همه‌چیز در زندگی عادلانه نیست. انسان‌ها از ابتدا به‌ندرت به فکر ایجاد یک موقعیت برنده – برنده هستند. در عوض، اغلب در ابتدای هر چیزی با خود می‌اندیشند که “این کار چه منفعتی برای من دارد؟”

با درک این مفهوم، به‌سادگی متوجه می‌شوید که چگونه باید وجود ناعدالتی را به‌عنوان بخشی از زندگی خودتان بپذیرید. بجای گفتن اینکه زندگی عادلانه نیست، از خودتان بپرسید که چگونه می‌توانید آن را بهتر کنید.

 

2- ممکن نیست

افراد موفق وقتی‌که به یک دیوار بلند بتنی برخورد می‌کنند، آن را به‌عنوان یک غیرممکن در نظر نمی‌گیرند، بلکه آن را به‌عنوان چالشی می‌بینند که باید بر آن فائق بیایند. بجای تسلیم شدن در برابر این فکر و ایده که این کاری غیرممکن است، افراد موفق از خودشان می‌پرسند که چگونه باید بر این مشکل فائق بیایم.

 

3- می تونستم بهتر انجامش بدم

افراد موفق بجای سردادن  ناله و فغان در رابطه با چیزها و کارهایی که می‌توانستند بهتر انجام شوند، خیلی سریع از شکست‌ها فاصله گرفته و به حرکت خود ادامه می‌دهند. بااین‌وجود، پیشرفت‌ها و بهسازی‌هایی را که امید به اجرای آن‌ها داشتند را به یاد می‌آورند و همواره سعی می‌کنند تا در آینده آن‌ها را عملی سازند.

به‌جای غلت خوردن در شکست‌های گذشته، به خودتان بگویید که در آینده بیشترین تلاش خود را می‌کنید. سپس با ذهنی باز به حرکت روبه‌جلو خود ادامه دهید.

ادامه دارد…

 

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه