اگر خواهان کسب موفقیت در زندگی هستید، نباید این 7 عبارت را براحتی بر زبان بیاورید-قسمت دوم

4- این وظیفه من نیست

این عبارت یک “نه” غیرقابل‌انکار برای افراد موفق است. افراد موفق به‌خوبی می‌دانند که موفقیت باید بین همه مردم که نقشی در آن دارند، به اشتراک گذاشته شود و هرگز هیچ‌کس تحت هیچ شرایطی نباید در دستیابی به موفقیت از دیگران پیشی بگیرد.

کار تیمی برای افراد موفق یک عامل کاملاً حیاتی است، پس بجای اینکه بگویید چیزی بخشی از شغل و وظیفه شما نیست، حتماً از خودتان بپرسید که چگونه می‌توانید بهترین و بیشترین کمک را به تیم خودتان بکنید.

 

 

5- من نمیدونم

با گفتن عبارت “من، نمی‌دونم”، در عمل فرصت یادگیری را از خودتان گرفته‌اید. افراد موفق به‌ندرت می‌گویند “من نمی‌دانم”، چراکه آن‌ها به‌خوبی باور دارند که بالاخره زمانی می‌رسد که پاسخ سؤال موردنظر را می‌دانند، آن‌ها عادات یک ذهن خسته و تنبل را از پای درآورده‌اند.

شما به‌راحتی می‌توانید این ایده را در فیلم در جستجوی خوشبختی – Pursuit of Happyness – که با بازی ویل اسمیت جوایز زیادی را هم از آن خودکرده، شاهد باشید. در این فیلم شخصیت وی درگیر مصاحبه‌ای می‌شود و در آن مصاحبه یک جمله بسیار به‌یادماندنی را به زبان می‌آورد که برازنده یک انسان کاملاً موفق است. این جمله این‌چنین است:

“من از آن نوع آدم‌هایی هستم که اگر از من سؤالی بپرسید و پاسخ آن را ندانم، به شما خواهم گفت که پاسخ آن را نمی‌دانم. اما با شما شرط می‌بندم که به‌خوبی می‌دانم که چگونه باید پاسخ آن را پیدا کنم و البته پاسخ آن را پیدا خواهم کرد.”

 

6- من انتخابی ندارم

با تلقین نداشتن انتخاب به خودتان، شما در حال تسلیم شدن در برابر این حقیقت هستید که موقعیت و وضعیتی که در آن قرارگرفته‌اید بسیار بزرگ‌تر از شما است. با گفتن اینکه انتخابی ندارید، شما در حال اشاره کردن به خودتان تحت عنوان آن قربانی ضعیفی هستید که آن‌قدر به آن وضعیت موجود اهمیت نمی‌دهد که بخواهد نسبت به آن برتری جوید.

افراد موفق به‌تمامی انتخاب‌های ممکن توجه می‌کنند و از آن‌ها به نفع خود سود می‌برند. از همین امروز شروع کنید و به خودتان بگویید که همیشه انتخابی در برابر خود دارید.

 

7- بابا این خره!

افراد موفق هرگز در مورد دیگران قضاوت نمی‌کنند، چراکه انجام این کار موجب منعکس شدن آن قضاوت بر روی خودشان و ریسک نابودی حرفه و زندگی خودشان را در بر دارد. اگر قرار بر مطرح‌شدن موضوع یا مسئله‌ای در رابطه با یک نفر است، باید به شیوه‌ای مدبرانه و با لحاظ شدن اصول زمان‌بندی انجام بپذیرد، نه با نام بردن از وی به‌صورت کاملاً مستقیم.

باید بدانید که برای موفق شدن، شما باید فکر، ذهن و نگرش خود را از منفی به مثبت تغییر دهید.

 

 قسمت اول

پایان

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه