برنامه عملیاتی تیرماه شما: 10 روش برای باور کردن خودتان

برنامه عملیاتی شما لیستی از کارها و راهکارهاست که بطور مستقیم هر ماه از مدرسه موفقیت برای شما آماده و منتشر می‌شود – 10 راهکاری که همین حالا قادر به انجام دادن آن هستید و می‌توانید با آن خودتان و زندگی خودتان را به سطحی بالاتر ببرید.
در این ماه، بر باور کردن خودتان و مسیری که طی می‌کنید، متمرکز شوید. زمانی که کارها سخت و سخت‌تر می‌شوند، سعی کنید قدری با خودتان مهربان‌تر باشید.

1- نگران نباشید.
اضطراب و نگرانی یک احساس مشترک بین تمام نوع بشر است. اما هرگز اجازه ندهید سطحی بی‌تناسب از نگرانی شما را از زندگی عقب نگاه دارد. قدری زمان به فکر کردن در مورد حجم نگرانی‌های خود اختصاص دهید، اما بیش از حد به تک به تک آنها فکر نکنید و بر آنها متمرکز نشوید.

2- خودتان باشید.
اسقف تی. دی. جیکس(T.D. Jakes) می گوید: “واقعیت شما با نقائص شما اثبات می‌شود.” این هفته نقائص خود را جشن بگیرید و از این حقیقت لذت ببرید که زندگی کلاً، یک پدیده ناقص است.

3- ارتباط برقرار کنید.
هرگز به تنهایی نمی‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید. با دوستان خوب و مورد اعتماد خود روابطی گسترده ایجاد کنید، دوستانی که به شما در طی مسیر رسیدن به هدف کمک می‌کنند. این کار را از طریق ملاقات با افراد جدید انجام دهید و غرایز نهفته در شخصیت خود را توسعه دهید.

4- به خودتان سوخت برسانید.
هر روز سعی می‌کنید انرژی و احساس خود را به سطحی عالی برسانید؟ و بعد از ظهرها احساس خستگی و درماندگی می‌کنید؟ سعی کنید صبح‌ها را با یک وعده صبحانه سالم و مقوی شروع کنید تا میزان قند خون خودتان را به حد تعادل برسانید و سوخت مناسب برای یک روز کامل را بدست آورید.

5- خودتان را دوست داشته باشید.
هر فکر منفی که امروز به ذهن شما خطور کرد را یادداشت کنید و به ازاء هر یک از آنها یکبار از خود عذرخواهی کنید. به خود یادآوری کنید که شکست خورده‌اید، اما شما یک بازنده نیستید. قدری مهربانی با خودتان، تاثیرات بسیار باورنکردنی در آینده برای شما دارد.

6- تنوع ایجاد کنید.
این هفته بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید. اگر شغل شما روحیه کارآفرینی شما را ارضاء نمی‌کند، یک برنامه جانبی در نظر بگیرید که در هماهنگی با استعداد و علایق شما باشد.

7- در خودتان، محیط خودتان و . . . اتساع و کشیدگی ایجاد کنید.
جهان بینی شما کاملاً تحت تاثیر والدین، معلمین، همکلاسی‌ها و آموزه‌های دینی شما هستند. این هفته، سعی کنید قدری گسترش پیدا کنید و دنیا را از دریچه دید دیگران ببینید.

8- در جستجوی خوبی‌ها باشید.
اگر فقط و فقط از دریچه نگاه خودتان به داستان‌های دنیا بنگرید، دنیا به راحتی تبدیل به مکانی به شدت منفی برای شما می‌شود. امروز، بجای مرور کردن شبکه‌ها و کانال‌های مختلف اجتماعی، سعی کنید قدری با آدم‌های حقیقی صحبت کنید. از منفی‌ها قدری فاصله بگیرید.

9- بخوبی زجر بکشید.
رسیدن به اهداف خودتان یک شبه به دست نمی‌آید. وقتی که از کار کردن و زحمت کشیدن در تعطیلات آخر هفته خسته شدید، به خودتان یادآوری کنید که قرار نیست این هدف به آسانی بدست بیاید.

10- در آینه به خود نگاه کنید.
اعتماد یک خیابان دو طرفه است. پیش از اینکه از دیگران انتظار قابل اعتماد بودن داشته باشید، خودتان را مورد بررسی و مکاشفه قرار دهید. از خودتان سوال‌های سخت و دشوار بپرسید؛ مثلاً آیا من همیشه حواسم به حرفهایی که میزنم، هست؟

 

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه