برنامه عملیاتی شهریور ماه شما: 10 راه رسیدن به خوشبختی و رضایت

برنامه عملیاتی شما لیستی از کارها و راهکارهاست که بطور مستقیم هر ماه از مدرسه موفقیت برای شما آماده و منتشر می‌شود – ۱۰ راهکاری که همین حالا قادر به انجام دادن آن هستید و می‌توانید با آن خودتان و زندگی خودتان را به سطحی بالاتر ببرید.
این ماه بر این موضوع تمرکز کنید که چه کسی و چه چیزی بیشترین اهمیت را در زندگی شما دارند. اولویت های خود را تعریف و هدف واقعی خود تعیین کنید و خود را با افرادی احاطه کنید که از رویاهای شما حمایت می کنند.

1- در جستجوی عشق باشید
روابط شما بهترین معیار و شاخص برای دستیابی به موفقیت هستند. یک ارزیابی کلی از افرادی که در زندگی خودتان وجود دارند، داشته باشید. خودتان آیا یک دوست، نامزد، همکار یا پدر و مادر هستید؟ چطور می توانید به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید؟
2- اطراف خود را مرتب کنید
با رشد کردن ما، ارزش ها، اهداف و رویاهای ما هم رشد می کنند. نگاه مجددی بر لیست اهداف خودتان داشته باشید. آیا این لیست همچنان بازتاب دهنده آن چیزی است که عمیقاً خواهان دستیابی به آن هستید؟ آیا دست یافتنی هستند؟ اگر نه، پس زمان بازبینی و ایجاد تغییراتی هر چند کوچک فرا رسیده است.
3- صبور باشید
روابط شما می توانند در مواجه با تصمیمات بزرگ زندگی، مانند جابجایی محل زندگی، دچار نوعی تنش شوند. تصور نکنید که این رابطه بخصوص برای همیشه نابود شده است. مردم و شرایط حاکم بر آنها قابل تغییر بوده و می توانند تغییر کنند.
4- سرمایه گذاری کنید
افراد موفق عموماً ارتباط عاطفی عمیقی با اهداف خودشان دارند. به عبارتی اهداف آنها تبدیل به نوعی نیاز یا نوعی علاقه می شود. آن عشق و علاقه حقیقی موجود در درون خودتان را پیدا کنید و قدم بعدی برای رسیدن به آن را بردارید.
5- حساب شده رفتار کنید
تصمیم های مورد انتقاد واقع شده در عمل می توانند موجب فلج شدن بهره وری شما شوند. فردا، روز خود را با فهرستی از اهداف ملموسی آغاز کنید که قصد دستیابی به آنها را دارید. خود را مسئول زمان های از دست رفته در بین ملاقات ها و دیگر برنامه های خود بدانید.
6- واقع بینانه رفتار کنید
از حرف زدن در مورد زمان های سختی و تلاش های خود ترس نداشته باشید. اگر سالیان متمادی برای گذران زندگی خود وابسته به حقوق ماهانه خود بودید، در حالیکه همزمان در حال شکل دادن و رونق کسب و کار خودتان هم بوده اید، اجازه بدهید مردم در مورد این تلاش ها و سختی هایی که متحمل شده اید اطلاع داشته باشند.
7- توجه خود را مجددا متمرکز کنید
فقط و فقط به این دلیل که اپلیکیشن اسنپ چَت معروفترین و شناخت شده ترین اپلیکیشن در بازار شبکه های اجتماعی است، به این معنی نیست که شما هم نیازی به استفاده از آن دارید. بررسی کنید و ببینید که کدام یک از این اپلیکیشن ها بر ارتقاء کیفیت زندگی و روابط شما تاثیرگذار هستند و کدام یک مانع رشد و پیشرفت شما هستند.
8- کمتر استرس داشته باشید
استرس تاثیر بسیار زیادی بر سلامت شما در بلند مدت دارد. اگر احساس دست پاچگی و در هم شکسته شدن دارید، در زندگی خود به دنبال مواردی باشید که قابلیت حذف شدن یا تفویض شدن دارند. به یاد داشته باشید که به تنهایی هرگز قادر به انجام دادن تمام آنها نیستید.
9- جهت مناسب را پیدا کنید
تعادل بین کار و زندگی تقریبا یک کلیشه پیش پا افتاده است، اما به هر حال برای سلامت شما لازم و ضروری است. 5 موضوع و کار مهم موجود در زندگی خود را بر روی کاغذ مکتوب کنید و بررسی کنید که چگونه می توانید آنها را اولویت بندی کنید.
10- به دنبال رضایت و خوشبختی باشید
در پی دستیابی به چه چیزی هستید؟ پول، قدرت یا مقام و جایگاه؟ این موارد هرگز منجر به خوشبختی و رضایت پایدار در شما نمی شوند. “چرای” بزرگتر زندگی خود را پیدا کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

 

منبع:success – تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه