برنامه عملیاتی مردادماه شما: 10 روش برای پیدا کردن هدف خودتان

یاد بگیرید که چگونه باید به خواست خودتان راحت و آسوده باشید. مثلاً یک سفر مستقل و تنها برنامه ریزی کنید، حالا خواه این سفر یک پیاده‌روی در یک مسیر جدید و نو در اطراف شهر باشد یا برنامه‌ای برای سفر آخر هفته خود بدون هیچ مقصدی در نظر بگیرید.
یک برنامه عملیاتی شما لیستی از کارها و راهکارهاست که بطور مستقیم هر ماه از مدرسه موفقیت برای شما آماده و منتشر می‌شود – ۱۰ راهکاری که همین حالا قادر به انجام دادن آن هستید و می‌توانید با آن خودتان و زندگی خودتان را به سطحی بالاتر ببرید.

این ماه بر روی بهترین شدن در سطح خودتان در همه زمینه‌های فعالیت خود متمرکز شوید. هدف خود را بشناسید و سپس به توسعه روابط خود بپردازید، روابط با خودتان و روابط با دیگران، تا رفته رفته به سمت موفقیت گام بردارید.

1- هدف پیدا کنید.
آیا زندگی فعلی شما ارزش‌های ذاتی شما را بازتاب می‌دهند؟ چراهای شما را بازتاب می‌دهند؟ اگر نه، باید به ارزیابی مجدد وضعیت فعلی و جایی که قصد رسیدن به آن دارید، بپردازید. اطراف خود را با انسان‌هایی پر کنید که به شما برای رسیدن به آن نقطه الهام می‌دهند.

2- تنها باشید.
یاد بگیرید که چگونه باید با اتکا به خودتان تنها باشید. مثلاً یک سفر مستقل و تنها برنامه‌ریزی کنید، حالا خواه این سفر یک پیاده روی در یک مسیر جدید و نو در اطراف شهر باشد یا برنامه‌ای برای سفر آخر هفته خود بدون هیچ مقصدی در نظر بگیرید.

3- مکاشفه کنید.
همیشه کلیشه ساختن از یک نسل از آدم‌ها خیلی ساده‌تر از وقت صرف کردن برای شناخت تک به تک آن دسته از اطرافیان خودتان است که هر یک داستانی مستقل و متفاوت از دیگری برای خود دارند. برای این کار با ارتباط برقرار کردن با همکاران خود از نسل‌های مختلف آغاز کنید. احتمالاً از نکاتی که قادر به یادگیری آنها هستید، شگفت زده می‌شوید.

4- مصالحه و سازش کنید.
عقب نشینی کردن نشانه‌ای مبنی بر ضعف نیست. اگر یک فرد خود سر و خود رای هستید، به هر ارتباط و گفتگویی با تمایل به گوش دادن و آمادگی برای تغییر جایگاه خود وارد شوید.

5- یک قدم جدید بردارید.
ما اغلب خودمان در ذهن خودمان اقدام به درست کردن و شکل دادن به مشکلات مختلف می‌کنیم. نوبت بعدی که متوجه شدید در حال فکر کردن و دامن زدن به مشکلی در ذهن خود هستید، از خودتان به عنوان اولین پرسش، بپرسید که همین حالا چه کاری در رابطه با آن از دستم ساخته است.

6- ارتباط عیمق‌تری برقرار کنید.
در زمان ارتباط برقرار کردن با دیگران، آگاه باشید که همواره شما در مرکز هر رویدادی قرار ندارید. گوشی موبایل خود را زمین بگذارید و تصورات قبلی خود را رها کنید و فقط و فقط گوش کنید.

7- خودتان را دوست داشته باشید.
ندای منفی که در فکر و ذهن شما در جریان است همواره به شما می‌گوید که شما به رویا‌های خود دست پیدا نمی‌کنید. با مثبت سخن گفتن با خودتان کنترل این گفتگو را در دست بگیرید. توجه داشته باشید که در هر نمونه‌ای از سخن گفتن شما با خودتان می‌توانید بصورت فعال مشارکت داشته باشید و حتی سناریو لازم برای آن را بنویسید.

8- حد و مرزها را نگاه دارید.
دفاتر کاری غیر رسمی شاید در تمام شرکت‌ها، از جمله شرکت و دفتر شما، یک هنجار طبیعی باشد. این به این معنی نیست که همه افرادی که با آنها کار می‌کنید، در واقع بهترین دوست شما هستند. همیشه کوچکترین جزئیات زندگی کاری و شخصی خود را با آنها در میان نگذارید. همیشه مرزهایی مشخص و ثابت، اما مودبانه برای خود در نظر داشته باشید.

9- به زبان بیاورید.
امور مالی و روابط دو سویه خیلی سریع می‌توانند به تنش برسند. پس از هرگونه تعارض در آینده از طریق صداقت داشتن و رُک بودن در رابطه با برنامه‌ریزی تقسیم اقساط و همچنین اهداف خود مبنی بر هزینه کردن و پس انداز کردن اجتناب کنید.

10- جستجو کنید.
چه کسی در زندگی شما موجب الهام گرفتن شما شده است و باعث شده تا شما را به سمت اهداف خودتان سوق دهد؟ لیستی از 5 انسان برتر در زندگی خودتان را پیدا کنید و مجدداً ارتباطی جدید و عمیق با آنها بدست آورید و قدردان آن روابط باشید.

 

مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه