برنامه عملیاتی مهرماه شما: 10 راه برای جدی بودن نسبت به کسب موفقیت

برنامه عملیاتی شما لیستی از کارها و راهکارهاست که بطور مستقیم هر ماه از مدرسه موفقیت برای شما آماده و منتشر می‌شود – ۱۰ راهکاری که همین حالا قادر به انجام دادن آن هستید و می‌توانید با آن خودتان و زندگی خودتان را به سطحی بالاتر ببرید.
این ماه، نسبت به عملکرد خود جدی عمل کنید! کیفیت تصمیم های خود، ایده های خود و هر چیز دیگری را که بطور مستقیم بر میزان موفقیت شما تاثیرگذار است را افزایش دهید.

1- واقع گرایانه برخورد کنید
ارتقاء کیفیت زندگی و آینده شما با درک این مهم آغاز می شود که بفهمید واقعا چه چیزی در این لحظه اهمیت دارد. آیا زندگی شما بازتابی از آن فرد یا شخصی است که خواهان تبدیل شدن به آن در آینده هستید؟ آیا واقعا در مسیر رسیدن به اهداف خود قرار دارید؟

2- حقیقت را بگوئید
متکی بودن بر دل و جرئت خودتان همیشه هم هوشمندانه ترین راه و روش نیست. برای اطمینان پیدا کردن نسبت به اینکه انتخاب درست و منطقی داشته اید؛ فرض کنید که در حال دادن مشاوره به یک دوست هستید، که در نتیجه می توانید در تصمیم گیری های خود احساسات و هیجانات را از حقایق جدا کنید و آنها را از یکدیگر تمیز دهید.

3- زمانی برای استراحت
در حال مبارزه برای عقب نماندن از یک مهلت یا ضرب الاجل هستید و در تمرکز کردن بر روی کار و فعالیت خود با مشکل مواجه هستید؟ زمانی را از برنامه کاری و روزانه خود جدا کرده و در آن بازه خودتان را غرق در فعالیت مورد نظر خود بکنید تا از این طریق به خلاقیت هایی مرتبط دست پیدا کنید.

4- خلاصه کنید
زندگی سخت است؛ این اصل هرگز تغییر نمی کند. به جای غرق شدن در خود و حواشی زندگی، 24 ساعت را برای فکر کردن به هر چیزی که دوست دارید اختصاص دهید و پس از آن با یک برنامه عملیاتی جدی گامی رو به جلو بردارید.

5- بالاتر از متوسط
دست از مقایسه کردن خودتان با دیگر افراد حاضر در اطراف خود بردارید. داستان های آنها منحصر به خودشان است. خودتان را با ارتباطات مثبت و خوشبختی و خرسندی حاصل از آن احاطه کنید.

6- با هدف زندگی کنید
هر لحظه از زندگی شما فرصتی است برای بهتر شدن و بهتر بودن نسبت به لحظه ای پیش از آن. پس هر روز صبح خود را با برنامه و طرحی عمدی برای داشتن بهترین روز خود آغاز کنید.

7- عاقلانه از آن استفاده کنید
ما در طی هر روز تنها مقدار محدودی انرژی در اختیار داریم. آیا این انرژی خود را در جهتی هدایت می کنید که موجب رشد و ترقی شما می شود یا برعکس شما را عقب نگاه می دارد؟

8- تجسم کنید
اهداف تا زمانی که واضح و روشن نشده باشند، تنها بصورت یک ایده باقی می مانند. پس آنها را با جزئیات کامل مکتوب کنید، بصورتی که خودتان را بتوانید در چند سال آینده در حالی ببینید که به آن اهداف دست پیدا کرده اید و همچنین راه و روش دستیابی به آن شرایط را هم برای خود مشخص کنید.

9- مسئولیت بپذیرید
فضای دفتر کاری که در آن فعالیت می کنید ممکن است فضایی منفی باشد، اما خوشحالی و خرسندی شما در واقع به شما وابسته است. صبر نکنید که تا فرهنگ حاکم بر این فضا تغییر کند، بلکه عادت های کوچک تغییر دهنده شرایط را برای خوب نگاه داشتن روحیه خودتان، در خودتان ایجاد کنید.


10- بیرون بروید
فاصله زمانی اختصاص پیدا کرده برای نهار فرصتی برای یادگیری چیزی جدید است. از آن زمان با ارزش برای پرداختن به یک پادکست آموزشی، سر زدن به یک گالری هنری یا آن باغ گلی استفاده کنید که همیشه برای داشتن آن لحظه شماری می کردید.

 

منبع: success-تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه