جادوی خاموش خلاصه فصل دوم

 

جهان کائنات به تک تک اهداف و خواسته های شما پاسخ می دهد و همیشه بهترین و سریعترین راه را برای رسیدن به خواسته هایتان را می شناسد و به یقین آن را در اختیار شما قرار خواهد داد.

جهان کائنات راهها و فرصتهای کافی را برای رسیدن به آرزوهایتان را در اختیار شما قرار می دهد و شما باید مترصد آن راهها و فرصتها باشید و چون آنها را یافتید بی درنگ آنها را به مرحله اجرا بگذارید.احتمالا برنامه ها به کمک یک الهام درونی پیش پای شما قرار خواهد گرفت و به ذهن شما خطور خواهد کرد.

وقتی فرصت از راه می رسید ممکن است در جامعه مبدل باشد و از مسیری خلاف انچه شما پیش بینی کرده اید نمایان گردد و در حقیقت این یکی از ترفندهای فرصت است که پشت در حیاط خلوت هر فردی کمین می کند، گاه بصورت بد بیاری ظاهر می شود و گاه شکل شکست موقتی میگیرد.

اگر از شغل خود رضایت ندارید هرچه سریعتر با برنامه ریزی شغل خود را تغییر دهید و به کاری که علاقه مند هستید بپردازید زیرا موفق شدن در کاری که آن را دوست ندارید غیرممکن است.

با دیگران بویژه کسانیکه تجربیاتی دارند در راه رسیدن به اهدافتان مشورت کنید و یقین بدانید در جهان هر کس قادر باشد هر کاری را انجام دهد شما نیز می توانید، مشروط به اینکه مغز و اعصاب خود را دقیقا مانند او اداره نمایید.

بزرگترین سرمایه شما دیگرانند و نحوه ارتباط شما با دیگران نهایتا مشخص کننده کیفیت زندگی شما خواهد بود.سعی کنید دیگران را هرگز از دست ندهید.

برای رسیدن به اهدافتان برنامه دقیقی طراحی کنید و در تهیه آن برنامه توجه کنید که باید تاریخ مشخصی را برای دستیابی به هدف خود در نظر بگیرید.

ثروت تضمین کننده خوشبختی نیست ولی یکی از ابزار اساسی خوشبختی می باشد و شما برای خوشبختی چاره ای جز ثروتمند شدن ندارید.

برای بدست آوردن پول باید یک فکر پول ساز داشته باشید و توجه داشته باشید که هیچ کس با کار کردن برای دیگران ثروتمند نمی شود.

اولین قدم را برای عملی کردن خواسته هایتان بردارید و بدانید که آنچه در زندگانی نتیجه بخش است و شما را به خواسته هایتان می رساند عمل است.

یکی از لازمه های موفقیت این است که از پاسخ منفی نهراسید.

از شکست نهراسید و همیشه آماده مبارزه با مشکلات باشید زیرا زندگی بدون مبارزه چیزی جز مرگ نیست.

انسان تا زمانی که خود را شکست خورده نپندارد، شکست خورده نیست.

موفقیت شما هرگز از اندازه درستی برنامه شما فراتر نمی رود.

هرجا موفقیت بزرگی را مشاهده نمودید یقین داشته باشید که انبوهی از ناکامی ها در مسیر آن بوده است.

برای رسیدن به موفقیت باید پشتکار زیادی داشته باشید و اگر به افرادی که در هر زمینه موفق شده اند بنگرید، می بینید که آنها لزوما بهتر، باهوش تر، سریعتر و قوی تر از دیگران نبوده اند، بلکه پشتکار بیشتری داشته اند.

در همه موارد نقطه عطف موفقیتهای بزرگ از لحظات بحران شروع میشود.

هر بد بیاری، هر شکست و هر دل شکستگی با خود به همان اندازه یا بیشتر از آن امتیازی به همراه خواهد داشت.

 

پایان فصل دوم

کتاب جادوی خاموش-نویسنده دیوید جانز-مترجم الهام اصغری

نوشتن دیدگاه