حذف این 8 مورد از زندگی موجب موفقیت بیشتر شما میشود-قسمت دوم

 

5- ذهنیت ثابت را حذف کنید

افراد بسیار زیادی هستند که در زندگی دارای یک چارچوب و ذهنیت ثابت می‌باشند و هیچ تلاشی برای یادگیری بیشتر و تغییر باورهای خود نمی‌کنند. این رویه موجب سخت‌تر شدن روند دستیابی به موفقیت در آن‌ها می‌شود، چراکه ذهنیت آن‌ها درگذشته ثابت‌شده و بدون تغییر باقی‌مانده است. سعی کنید با روی باز یادگیری و دانش نو را بپذیرید و به یاد داشته باشید که همواره امکان دانایی بیشتر و بیشتر برای شما وجود دارد.

 

6- میل و علاقه برای دستیابی به موفقیت یک‌شبه را حذف کنید

برخی از افراد هستند که تصور می‌کنند اکثر افرادی که به موفقیت دست پیدا کرده‌اند، یک‌شبه به این موفقیت دست‌یافته‌اند، یا اینکه حاصل شدن این موفقیت از روی شانس بوده است. درحالی‌که شانس مطمئناً نقش خودش را بازی می‌کند، اما شما نمی‌توانید برای دستیابی به موفقیت به شانس تکیه کنید. در واقعیت موفقیت نیازمند زمان و تعهد است، بنابراین باید برای آینده بلندمدت و همچنین فردا خود برنامه‌ریزی داشته باشید.

 

7- افراد و شخصیت‌های سمی را حذف کنید

اگر افراد حاضر در اطراف شما منفی و بدبین باشند، به ‌مرور زمان شما هم تبدیل به فردی بدبین و منفی نگر می‌شوید. افراد سمی را از زندگی خود حذف کنید و آن‌ها را با افراد مثبت و خوش‌بین جایگزین کنید؛ افرادی که به شما اهمیت داده و از رویاهای شما پشتیبانی می‌کنند. این‌گونه متوجه خواهید شد که انگیزه بیشتری برای دستیابی به اهداف خود دارید، حس و حال بهتری دارید و البته سطح استرس شما هم کاهش پیدا می‌کند.

 

8- نیاز به بله گفتن را حذف کنید (زمانی که واقعاً خواهان نه گفتن هستید)

بعضی از مردم همواره سعی می‌کنند تا به افراد موجود در اطراف خود بله بگویند، حتی اگر در ته دل خود خواهان نه گفتن باشند. خیلی ساده این کار به این معنا است که آن‌ها درنهایت زمان را برای انجام دادن کاری تلف می‌کنند که اصلاً علاقه‌ای به انجام دادن آن ندارند و این‌گونه است که دیگران شروع به سوءاستفاده از آن‌ها می‌کنند. شجاع باشید و زمانی که واقعاً می‌خواهید نه بگویید، بدون تعلل نه بگویید؛ این فقط شما هستید که می‌توانید رویاهای خود را اولویت ببخشید  و اگر بیش‌ازحد مشغول کمک کردن به دیگران برای دستیابی به آرزوهای خودشان باشید، این کار برای شما سخت می‌شود.

 

پایان

 قسمت اول

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه