حذف این 8 مورد از زندگی موجب موفقیت بیشتر شما میشود-قسمت اول

افراد بسیاری هستند که تصور می‌کنند بهترین راه برای کسب موفقیت در زندگی نهادینه کردن عادت‌ها و مهارت‌های جدید در زنگی است. در عین حالی که این کار می‌تواند به کسب موفقیت کمک کند، اما شاید گاهی اوقات راه و روش بهتر، کنار گذاشتن مواردی باشد که شما را از مسیر رسیدن به اهداف خودتان دور می‌کند.

به‌جای اضافه کردن چیزهای جدید به زندگی خودتان، سعی کنید برخی موارد منفی را حذف کنید که مانع رسیدن شما به موفقیت می‌شوند. ترک برخی از آن‌ها بسیار ساده و آسان است، البته شاید در این میان مواردی هم باشد که ترک کردن آن‌ها به‌قدری زمان و تلاش نیاز دارند.

در ادامه 8 موردی را نام می‌برم که برای کسب موفقیت بیشتر در زندگی باید آن‌ها را از زندگی خود حذف کنید:

 

1- عذر و بهانه را حذف کنید

افراد موفق همواره سعی می‌کنند تا هرگز خانواده، دوستان، رئیس و یا همکاران خود را در رابطه با زندگی خودشان سرزنش نکنند. در عوض، آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که به‌طور کامل مسئول موقعیت و زندگی شخصی خودشان هستند. ازآنجایی‌که این رویه به معنای در دست داشتن قدرت کافی برای ایجاد تغییری بسیار قابل‌توجه در زندگی خودشان است، آن‌ها این مسئولیت را به‌عنوان یک مورد خوب و بسیار مثبت در نظر می‌گیرند. زمانی که عذر و بهانه می‌آورید، درواقع به خودتان دروغ می‌گویید که موجب عقب نگاه داشته شدن شما از دستیابی به اهداف خودتان است.

 

2- کمال‌گرایی را حذف کنید

کمال‌گرایی دست‌نیافتنی است، بنابراین سعی و تلاش برای دست یافتن به آن در عمل برابر با تلف کردن زمان خودتان است. به‌جای نگرانی در مورد اشتباه‌هایی که مرتکب شده‌اید و یا معایب فیزیکی که موجب ناراحتی شما می‌شوند، خیلی ساده سعی کنید با قدم‌های کوچک و مرحله‌به‌مرحله خودتان را بهتر و بهتر کنید. هیچ‌کس کامل نیست، اما هرکسی می‌تواند تصمیم بگیرد که به یک انسان بهتر تبدیل شود.

 

3- ترس را حذف کنید

افراد بسیار زیادی هستند که بدون توجه یا از روی قصد خودشان را کوچک‌تر از چیزی که هستند نشان می‌دهند؛ زمانی که در جلسات تمایل به گفتن چیزی دارند، سکوت اختیار می‌کنند؛ از ریسک کردن می‌پرهیزند؛ و همواره بدترین سناریو ممکن را در ذهن خود می‌پرورانند. این باور ترسان و بیمناک از دستیابی شما به بالاترین سطح از نیروی بالقوه خودتان جلوگیری می‌کند، پس آن را از زندگی خود حذف کنید و در عوض شجاع باشید؛ با صدای بلند صحبت کنید، افکار خود را بیان کنید و به‌طور فعالانه اهداف و رویاهای‌ خود را دنبال کنید.

 

4- نیاز به کنترل هر چیزی را حذف کنید

شما قادر به کنترل همه‌چیز نیستید و سعی و تلاش برای آن، کاری بیهوده و بی‌اثر است. سعی برای کنترل همه‌چیز نمی‌تواند کمکی به موفقیت بیشتر شما بکند، اما می‌تواند سطح استرس شما را افزایش دهد، شما را ناراحت و ناامید کند. بجای سعی و تلاش برای کنترل هر چیزی که در اطراف شما وجود دارد، بیشتر سعی کنید تا کمتر به مواردی که قادر به کنترل آن‌ها نیستید، اهمیت بدهید و بیشتر بر روی چیزهایی تمرکز داشته باشید که قادر به کنترل کردن آن‌ها هستید.

 

ادامه دارد…

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه