درس‌های کارآفرینی از تام هنکس

 

حضور طولانی مدت تام هنکس در حرفه‌های مختلفی نظیر بازیگری، تولیدکنندگی، نویسندگی، کارگردانی و تولیدکننده اپلیکیشن، او را بین نخبه‌های هالیوودی قرار داده است؛ در حالی که شهرتش به عنوان مهربان‌ترین مرد شهر را نیز حفظ کرده است.

از همان آغاز جاه طلبی تام هنکس کاملا مشخص بود. زمانی که او تنها ۱۸ سال داشت، به کارگردان تحسین برانگیز آن روزها، جورج روی هیل نامه‌ای نوشت و در آن نامه تمام روش هایی که جورج هیل می‌توانست ستاره بودن او را کشف کند، عنوان کرد.

این نامه، که هم شجاعانه بود و هم خنده دار، نمونه‌ای از اصول کارآفرینی ست که ما در مود آنها صحبت می‌کنیم: هنکس ریسک کرد. موقعیتی برای ایجاد ارتباط در پیش روی خود دید و تصویر واضحی از آن چه می‌خواست بدان دست یابد داشت (من نمی‌خواهم که از آن سوپراستارهای هالیوودی باشم که بین نوجوانان طرفداران زیادی دارند، من فقط یک پسربچه ام که در دوره خودش به شهرت رسیده، یک پورشه دارد و رابرت ردفورد را «باب» صدا می‌زند).

روحیه کارآفرینی که تام هنکس در دوران نوجوانی از خود بروز داد در طول حرفه او نیز خود را نشان داده است. در این مقاله ما لیستی از هفت درس برتر کسب و کار از دیدگاه او را که در مصاحبه هایش به آنها اشاره کرده تهیه کرده ایم:

۱- ترسی را که همراه استفاده از یک شانس به وجود می‌آید، با آغوش باز بپذیرید.

۲- اجازه ندهید که ترس باعث تنبلی‌تان شود

۳- قهرمانان را شناسایی کنید.

۴- انتظار این را داشته باشید که همیشه همه چیز راحت جلو نرود.

۵- بدانید که شکست موقعیتی برای یادگیری ست.

۶- علاقه‌مند باشید و آن را نشان دهید.

۷- بدانید که اسطوره‌ها یک شبه ساخته نشده‌اند.

هنکس می‌گوید: «در این کسب و کار، شغل‌ها براساس طول عمر ایجاد می‌شوند.»

 

برداشت آزاد

نوشتن دیدگاه