ده خصوصیت برتر افراد فوق موفق-قسمت اول

برای موفقیت چه چیزی را باید در درون خود پیدا کنید و توسعه دهید؟ پاسخ را باید در افرادی دید که موفقیت‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف رقم‌زده‌اند. این خصوصیات ممکن است در ظاهر ساده به نظر برسند، اما درنهایت منجر به نتایج بسیار بزرگی می‌شوند.
اگر واقعاً از صمیم دل می‌خواهید پای موفقیت را به زندگی خود باز کنید، همچنان که از یک باغ گل برای کسب بهترین نتایج نگهداری می‌کنید، باید از خودتان هم نگهداری کنید.
خصوصیاتی که در این مطلب با شما به اشتراک می‌گذارم، درواقع خصوصیات مشترک تمام افراد موفق است، اما این خصوصیات از روی شانس یا به‌صورت تصادفی در کسی ایجاد نمی‌شود. منشأ این ویژگی‌ها در عاداتی است که یک‌زمانی در زندگی آن‌ها شکل‌گرفته‌اند.

 


به یاد داشته باشید: اگرچنان‌که دیگران زندگی می‌کنند، زندگی کنید، آن چیزی را به دست می‌آورید که اغلب مردم به دست می‌آورند. اگر به کم راضی باشید، زندگی محدود و البته امنی هم برای خود فراهم می‌کنید. اگر بهترین را به خودتان بدهید، هرروز، بهترین‌های شما پاسخ نیکویی شمارا می‌دهند.
این‌ها خصوصیات و ویژگی‌هایی است افراد بسیار موفق در خودشان رشد می‌دهند. چه تعداد از آن‌ها در شما وجود دارد؟

1- میل و اشتیاق
شما تعیین‌کننده کار و تلاش بیشتر و سخت‌تر نسبت به دیگران هستید و باید اطمینان کسب کنید که همه‌چیز به‌خوبی انجام‌شده است. شما هستید که به خودتان با دیدن کامل شدن و درست انجام شدن کارها افتخار می‌کنید و در زمان نیاز مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرید. شما خودتان را با میل و اشتیاق هدایت می‌کنید و خودتان را با رجحان و برتری منطبق می‌سازید.

2- اتکاء به نفس
شما می‌توانید بار مسئولیت چیزی را بپذیرید. شما تصمیم‌های مهم و سخت می‌گیرید و پای تصمیم‌های خود می‌ایستید. قدرت فکر و اندیشه و استقلال فکری داشتن، یعنی اینکه خودتان را به‌خوبی می‌شناسید.

3- نیروی اراده
شما قدرت و توان کافی برای دیدن حقایق نهفته در مسائل رادارید – شما نسبت به چیزی تردید نمی‌کنید یا چیزی را به تعویق نمی‌اندازید. وقتی‌که چیزی را بخواهید، آن را به دست می‌آورید. بزرگ‌ترین فاتحان دنیا آن‌هایی هستند که بر روی هدف خود متمرکزشده دست از تلاش برای رسیدن به آن‌ها برنداشته‌اند.

4- صبر و شکیبایی
شما همواره خونسردی خود را حفظ می‌کنید و به‌خوبی می‌دانید که در هر تلاشی هم شکست وجود دارد و هم ناامیدی و دلسردی. شخصی نگاه کردن به مسائل و ربط دادن نقص و کمبودها به خودتان تنها موجب خسارت به خودتان است.

 ادامه دارد…

 

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه