روشهای کاربردی شادی


برای بدست آوردن شادی از چه راهکاری استفاده کنیم؟

شاد بودن و شاد زیستن آسان است اگر بخواهیم :

1- روز خود را با دعا، نیایش و شکرگزاری شروع کن:
زمانی که دعا کردن را شروع می کنی ، انگار دری را باز کرده و به سوی خدا گام بر می داری. دعا و شکرگزاری تو را به منبع خلقت وصل می کند و همین حضور در محضر خالق ، حال و هوایی مثبت در تو ایجاد کرده و میزان انرژی مثبت در وجود تو را چندین برابر می کند که باعث آرامش کل وجود شما می شود.

2- همانطور با دیگران رفتار کن که دلت میخواهد با تو رفتار شود:
وقتی روز خود را با دلخوری آغاز کنی ، تمام روزت را تباه کرده ای. وقتی فکر کنی که دیگران هم عین خودت هستند و فقط از لحاظ ظاهر با تو فرق می کنند ، دیگر دلت نمی خواهد در مقابل آنها جبهه بگیری و احساسات منفی ات را نثارشان کنی. توجه داشته باش که رفتار آگاهانه ات باعث می شود انرژی مثبت اطرافیان را به سوی خودت جذب کرده و باتری وجودت را با انرژی مثبت آنها شارژ کنی.

3- در هر وضعیتی سعی کن بیشتر جنبه های مثبت را ببینی و بر روی آنها تمرکز کنی:
در اصل ، هر وضعیتی از زندگی ، سراسر عظمت و فیض الهی را به تصویر می کشد و حقیقت واحدی را آشکار می کند : در همه چیز خیر و در همه کس روح الهی نهفته است. وقتی با این دید ، به دنیا بنگری خیر و برکت الهی از کائنات به سوی تو سراریز می شود.

4- از کنترل کردن همه چیز دست بردار:
زندگی جاری است و ذات آن تحول و دگرگونی است. هر چقدر در برابر زندگی جبهه بگیری ، بیشتر رنج می بری. هر موقع که بخواهی اوضاع و شرایط زندگی را کنترل کنی ، حالت اضطراب و فشار عصبی به تو دست می دهد که همین باعث تولید انرژی منفی می شود. فقط تصور کن که زندگی ، رودخانه ای پرجوش و خروش است ، آیا فایده ای هم دارد که با آن دست به گریبان شوی؟ بهتر نیست که آن را رها کنی و با جریان زندگی پیش روی؟ وقتی خودت را در اختیار جریان زندگی بگذاری ، کلی انرژی مثبت ایجاد می کنی و در نتیجه خیر و برکت و فیض الهی را به سوی خود می کشانی.

برای شاد نگهداشتن خود چکار کنیم؟ 

نکته درباره شاد نگهداشتن خود:
یکی از دلایل اصلی که ما درزندگی رنج می بریم این است که شادی ما وابسته به شادی دیگران است. برخی از راههای که شما میتوانید مسئول خوشبختی خود باشید

1- از نظر مالی مستقل باشید
به گزارش کانال آرامش هستی؛یکی از چیزهایی که شما برای بدست گرقتن زندگی به آن نیاز دارید داشتن استقلال مالی است. اگر شما بطور مداوم برای نیازهای مالی خود به کمک کسی نیاز نداشته باشید واقعا مستقل هستید داشتن پول به شماآزادی می دهد و شما نمیخواهید به کسی پاسخگو باشید.

2- پیدا کردن سرگرمی
مشغله داشتن مسئول خوشبختی است و باعث سلامت می شود. مانندن کتاب خواندن؛ نقاشی؛ رقص, لبخند برروی چهره شما می آورد.

3-انتظارات خودرا به حداقل برسانید
اگر در نیازهای عاطفی فوق العاده به دیگران وابسته اید. ایا شما یک همسر, یک مادر ؛یک دوست دختر دارید انتظارات خودرا پایین بیاورید بهتر است. انتظارات بزرگ باعث بد بختی شماد دراز مدت میشود.

4-لذت بردن ازچیزهای کوچک
به یاد داشته باشید که شما لزوما نیاز به صرف وقت با دیگران هستید تاشادی به ارمغان بیاورند. پیدا کردن شادی در لذت های کوچک زندگی، حتی ساده ترین آنها خوب است.لبخند یک کودک کوچک، پابرهنه راه رفتن بر روی چمن، گل، باران، همه چیز.

5. عشق
در واقع به معنی این است که شما باید از تمام معایب خاص خود و صفات مثبت خود آگاه باشید.

 

گردآورنده:مریم اسدی

 

نوشتن دیدگاه