سرمایه گذاری

برای کسانی که با پس انداز اندک قصد خرید خانه دارند گفت: کسانی که سرمایه کم دارند و با پس انداز قصد خرید خانه دارند، با استفاده از وام مسکن می توانند به هدف خود برسند.
کسانی که ریسک پذیر نیستند پس انداز خود را در بانک های معتبر بگذارند اما کسانی که اهل ریسک هستند می توانند با خرید طلا و … شانس خود را امتحان کنند.
عموم مردم با سرمایه گذاری در مراکز تجاری، خرید سهام، سکه و ارز و … سعی در حفظ ارزش پول خود و سود دهی از پس اندازشان را دارند .

زمان نزدیک‌ترین و بهترین دوست یک سرمایه‌گذار است
با داشتن منابع خوب و مهارت‌های مناسب، طبعاً هر چقدر زمان بیشتری داشته باشید، درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. تورم با نرخی صعودی در حال رشد است و پیش‌بینی بازار هر روز سخت‌تر و دشوارتر می‌شود. بنابراین، سرمایه‌گذاری گزینه‌ای معقول و مناسب برای ساخت آینده‌ای مطمئن و پر از رفاه و آسایش است.
سرمایه‌گذاری برای جوانان نه تنها راهی مناسب برای ساخت آینده ی اقتصادی روشن است بلکه مکملی برای درآمد آن‌ها نیز به حساب می‌آید: به عنوان مثال می‌توانند با درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری خود خانه‌ای بخرند یا برای مخارج دانشگاه پول پس‌انداز کنند.

گزینه‌های سرمایه‌گذاری مختلفی پیش روی سرمایه‌گذاران جوان وجود دارد، به عنوان مثال، پس‌انداز پول در حساب‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت بانک‌ها، خرید سهام شرکت‌ها، خرید طلا، املاک و مستغلات و … باید توجه کرد که هر کدام از این گزینه‌ها معایب و مزایای خود را دارند و انتخاب اینکه کدام یک بهتر است به سرمایه‌گذار بستگی دارد.

وقتی بحث سرمایه‌گذاری در میان باشد چندین نکته کلیدی است که باید در نظر بگیرید. در مقاله زیر نکته اساسی و مهم برای سرمایه‌گذاران جوان بیان شده است که بهتر است در این فرآیند این نکات را مدنظر قرار دهند

یاد بگیرید و در کل پروسه سرمایه‌گذاری خود را آموزش دهید

لازم است که با بازار آشنا باشید و کسب‌وکاری را که قصد دارید در آن سرمایه‌گذاری کنید به خوبی درک کنید.
۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای 30 سال آینده شاید در نگاه اول جذاب و عالی به نظر برسد اما با در نظر گرفتن تورم و رشد قیمت‌ها طبق روند کنونی تا ۳۰ سال آینده، این رقم شاید ارزشی در حدود ۱۰۰ میلیون الآن داشته باشد. این‌ها نکاتی هستند که شما در طی فرآیند سرمایه‌گذاری می بایست آموزش ببینید.

داشتن سبدی متنوع

تنوع در سبد دارایی بدین معنی ست که شما باید همیشه سبدی از تمام انواع دارایی‌های موجود داشته باشید: از دارایی‌ها پر خطر تا دارایی‌هایی که ریسک متوسط و کمی دارند. دارایی‌های با ریسک کم و متوسط، دارایی‌ها و اموالی که ریسک بالایی را دارند پوشش می‌دهند و در پایان نیز بازده به دست آمده بیشتر از بازده سبدی است که تنها شامل یک نوع دارایی باشد. به عنوان یک سرمایه‌گذار بهترین راه برای فرار از شکستی سنگین و مهلک این است که به جای خرج کردن بازده به دست آمده از محل سرمایه‌گذاری‌هایتان آن را مجدداً سرمایه‌گذاری کنید.

پس‌انداز و بدهی‌های خود را مدیریت کنید

یکی از عادت‌های بدی که در میان اکثر افراد جامعه مشترک است این است که پول خود را خرج می‌کنند به امید اینکه در آینده درآمدشان افزایش یابد. خرج کردن پول بر اساس افزایش درآمدی که هنوز تأیید نشده است و نامعلوم است، کاملاً اشتباه است. بهتر است پول خود را بر اساس شرایط واقعی و جریان نقدینگی کنونی خود خرج کنید تا از به وجود آمدن بدهی‌های سنگین جلوگیری کنید و پول کافی برای سرمایه‌گذاری‌های خود در آینده نیز پس‌انداز کنید.

معنای درست مالیات و تورم را یاد بگیرید

بیشتر سرمایه‌گذاران نمی‌دانند که تورم و مالیات تا چه حد می‌توانند بر درآمد و بازده سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها تأثیر بگذارد. تورم بازده واقعی سرمایه‌گذاری‌های شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اگر تورم بالا باشد، بازده واقعی پایین خواهد بود. نرخ تورم در آینده نیز بر درآمد آینده شما مؤثر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر بازده به دست آمده از سبد شما در یک سال ۲۱% باشد و نرخ تورم در همان سال ۱۷% باشد، بازده شما در واقع ۴% خواهد بود. درست به همین دلیل است که حساب‌های بلندمدت در بانک‌ها روش مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیست زیرا با فرض تورم ۲۵% و سود ۲۰% این حساب‌ها، درآمد شما از محل سرمایه‌گذاری‌تان منفی ۵ درصد خواهد بود.و اوراق مشارکت یکی را انتخاب کنید.

اغلب برای سرمایه‌گذاران جوان دشوار است که بین سهام و اوراق مشارکت یکی را انتخاب کنند. سهام از ریسک بالاتری برخوردار است اما در بلندمدت در مقایسه با اوراق مشارکت بازده بیشتری برای سرمایه‌گذار خواهد داشت.
اوراق مشارکت نسبت به سهام دارای یک مزیت است: وعده پرداخت؛ اما اگر در سهام سرمایه‌گذاری کنید خبری از این پرداخت قطعی و مشخص نیست

 

آکادمی موفقیت مالی/فرکانس ثروت

نوشتن دیدگاه