سه چیزی که امروز و هر روز باید به خودتان بگوئید

به عنوان تنها معمار سرنوشت خود، باید اطمینان داشته باشید که در حال استفاده از یکی از برترین و بهترین ابزارهای خودتان هستید: و آن چیزی نیست جز صدای خودتان. آن نوای درونی به شما کمک می‌کند تا یک طرح و برنامه تنظیم کنید و هر صدای خارجی از سوی منتقدین و منفی بافان را غرق کنید. صدای شما قدرت این را دارد که اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و به شما کمک کند تا موانع و شکست‌ها را هدایت کنید و در زمان وقوع از آنها یاد بگیرید.

با خودتان واقعاً صادق باشید. آیا صدای درونی شما هم در حال هم صدا شدن با هم‌سرایی منفی بافی شکاکان است؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، باید با گفتن هر روزه سه چیزی که در این مطلب برایتان شرح می دم و در عنوان اصلی مطلب هم به آن اشاره کردم به برنامه ریزی مجدد فرایند فکری خود بپردازید.

1- همین حالا انجامش دهید
تعویق انداختن کارها در واقع مانند قرار گرفتن در جریان ریگ روان است. اگر به آن بی‌توجه باشید، این بی‌توجهی شما را در یک باتلاق از دو دلی فلج‌ کننده می‌اندازد. یعنی پس از هر بهانه یک بهانه دیگر می‌آورید که در نهایت شما را از رویای خودتان محروم می‌کند. اگر بطور مکرر به خودتان بگوئید که با انجام ندادن کاری، مشکلی پیش نمی آید؛ در نهایت همان انجام نشدن هیچ کاری ماحصل شما می‌شود. در عوض باید اجازه دهید آن صدای درونی، از صبح هنگام تا شب به شما انگیزه دهد و به شدت با احساس فوریت نسبت به رویای خود متعهد باشید.
به یاد داشته باشید تفاوت موجود بین دو کلمه انجام دادم و میتوانستم انجام دهم در برنامه‌ریزی و عمل کردن به آن نهفته است. پس به بزرگترین مربی خود تبدیل شوید و حامی و مدافع تغییر باشید. “نه” را به عنوان یک پاسخ نپذیرید، خصوصاً به عنوان پاسخی از سوی خودتان.

2- من مستحق این هستم
هر بار شخصی را ملاقات می‌کنم که اجازه داده تا رویای وی از ریل خارج شود یا به نظر می‌رسد که خیلی راحت از کنار فرصت‌های مختلف موجود برای رشد و ارتقاء خودش می‌گذرد، همواره از خودم می‌پرسم چرا آنها استحقاق بهترین خودشان را ندارند.
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به هر چیزی کمتر از موفقیت در آنچه که رویای آن را در سر دارید رضایت می‌دهند، خیلی راحت باید با خارج شدن از منطقه راحتی و آسایش خودتان از این مسیر فعلی خارج شوید. رویای شما هر آنچه که هست، خواه تغییر دادن شغلی باشد که همواره در پی آن بودید یا گرفتن یک مدرک و درجه تحصیلی، این کار را با یادآوری این نکته به خودتان آغاز کنید که شما مستحق یک آینده بهتر و روشن‌تر هستید و سپس با تمام وجود خود در آن رویا سرمایه‌گذاری کنید. هیچ وقت برای خوشحالی و خوشبختی خود از راه میان‌بُر استفاده نکنید.

3- میدانم که می‌توانم
ترس از شکست، شامل عدم توانایی برای خیزش مجدد به منظور اصلاح حرکت رو به جلو قبلی پس از یک شکست، یکی از بزرگترین موانع در سر راه دستیابی به موفقیت است و البته یکی از موانعی است که بطور کاملاً موثر می‌توان با قدرت بخشیدن به آن ندای درونی خودتان با آن مبارزه کنید.
همه ما در وجود خودمان ترس‌هایی داریم، اما نمی‌توانیم همواره از سر عادت تصمیم‌هایی مبتنی بر ترس اتخاذ کنیم که در اینصورت هرگز به حداکثر توان و پتانسیل خودمان دست پیدا نمی‌کنیم. اگر اجازه دهیم که ترس روند پیشرفت ما را فلج کند، در واقع طرح و نقشه‌ای برای رضایت دادن به حد وسط تهیه کرده‌ایم و فرصت درس‌هایی بسیار پر قیمت را از دست داده‌ایم که تنها آزمون و خطا می‌تواند آنها را به ما یاد دهد. حتماً و حتماً توجه داشته باشید که آن ندای درونی که با شما صحبت می‌کند از ترس درونی شما قوی‌تر باشد و بی وقفه آن را تائید کنید. بخوبی میدانم و درک می‌کنم که فائق آمدن بر ترس یک فرایند یک شبه نیست. شاید نیاز باشد که از منابع ذخیره در نزد خودتان بهره ببرید، مثلاً تکنیک‌های مختلف خود درمانی. بخوبی می‌دانم که قرار گرفتن و حرکت کردن بر روی لبه آسایش و آرامش بسیار سخت و دشوار است، اما احساس راحتی و آرامش با آن یکسان نیست و به شما این اطمینان را می‌دهم که منظره پیش رو فوق العاده بی‌نظیر باشد.

همچنان که به مسیر پشت سر گذشته برای رسیدن به موفقیت‌های خودم نگاه می‌کنم، بیشتر و بیشتر می‌توانم به توانایی و قدرت ندای درونی خودم گواهی دهم. مطمئناً در مسیر من هم شکست‌ها و ترس‌هایی وجود داشته، اما من پس از اولین تکان و بیداری مهم و بزرگ ناشی از یک شکست فوق العاده در زندگی خودم بیشتر و بیشتر مصمم شدم که دیگر هرگز خودم را یک شکست نپندارم. من برنده می‌شوم یا می‌آموزم. همیشه در مسیر زندگی و کار زمان‌هایی هست که شیب مسیر بیش از اندازه تند می‌شود، این شیب چالش بر‌ انگیز و در بسیاری موارد خسته کننده است. بطور خاص و ویژه می‌توانم بگویم که در طی این بازه‌های زمانی است که باید بتوانید بر ندای درونی خود متکی باشید تا این ندا شما را به جلو هدایت کند. در واقع معنای این مسئله تفاوت موجود بین تسلیم شدن و ادامه دادن و در مسیر باقی ماندن است. تنها زمانی که دیگر شانسی در اختیار ندارید، زمانی است که شانس‌ها را نادیده گرفته و از آنها استفاده نمی‌کنید.

همین امروز شروع کنید و به ندای درونی خود گوش فرا دهید. ببینید این صدا چه می‌گوید؟ آیا باور دارید که حتما موفق می‌شوید؟ این کاملاً درست است که چه فکر کنید می‌توانید یا فکر کنید که نمی‌توانید، به هر حال درست فکر می‌کنید و همان برای شما رقم خواهد خورد. زمانیکه شما به این نتیجه می‌رسید که موفقیتی کسب کرده‌اید، حتما توجه کنید که این ندای درونی شما همچنان مثبت و انگیزاننده باقی مانده باشد. مطمئمناً نمی‌خواهید به خود بگویید که دیگر به مقصد رسیده‌اید و از آن به بعد مسیر از خود راضی بودن را پی بگیرید. موفقیت هیچ وقت به پایان نمی‌رسد و متعلق به شخص خاصی نیست. بلکه به اجاره گرفته می‌شود و همواره باید بهای این اجاره را پرداخت کنید.

 

مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه