ضرر و زیان های خود در بازارهای مالی را بپذیرید

در زندگی همیشه بالا و پایین وجود دارد. همیشه زمان هایی وجود دارد که پایانی برای شرایط خوب و موافق قابل تصور نیست، اما در عین حال مواقعی هم وجود دارد که تصور می کنید زمین و زمان دست به دست هم داده اند تا بر علیه شما به میدان بیایند.
این مسئله در دنیای معاملات در بازارهای مالی هم اتفاق می افتد، اما در قالب سود کردن و ضرر دادن خودش را نشان می دهد. سود کردن و ضرر کردن یکی از ارکان ثابت و همیشگی در بازار معاملات بازارهای مالی است، اما در این بین برخی از معامله گران وجود دارند که تنها ظرفیت پذیرش بخش اول این رکن را دارند و متاسفانه این دسته از معامله گران عموماً در دسته معامله گران نوپا و بی تجربه قرار دارند.

سود کردن و برنده شدن تنها چیزی است که آنها ظرفیت پذیرش آن را دارند و برایشان قابل قبول است و ضرر کردن از نظر آنها غیر قابل قبول و پذیرش است. داشتن چنین ذهنیتی در بازار هیچ کمکی به فرد معامله گر نمی کند، بلکه موجب ضربه زدن به وی و در نهایت نابودی وی می شود.
حقیقت مهم در این بین این است که ضرر کردن و باختن در معامله گری اگر حیاتی نباشد، بخش مهمی از بازار است. اگر آمادگی ضرر کردن را نداشته باشید، باقی ماندن و دوام آوردن شما در دنیای بازارهای مالی غیر ممکن است.

اگر شرایط سختی در مقابله کردن با فکر “ضررهای قابل قبول” دارید، در این مطلب کوتاه تکنیک ساده ای را به شما آموزش می دهیم که می توانید آن را تمرین کنید تا بر ترس خود از ضرر دادن غلبه کنید: ضرر کردن در دنیای معامله گری را به عنوان یک دوست خیلی خیلی نزدیک و صمیمی در نظر بگیرید که همیشه در اوقات سخت و دشوار در کنار شما قرار دارد.

نزدیک ترین و صمیمی ترین دوست شما در واقع آن دوستی است که همیشه حقیقت محض را با شما در میان می گذارد. دوستان صمیمی هرگز وقت تلف نمی کنند تا بخواهند مثلا احساسات شما جریحه دار نشود. یک دوست صمیمی همیشه به نکته ای که اشتباه انجام دادید بطور مستقیم اشاره می کند و شما را در مورد اشتباه مرتکب شده مورد انتقاد قرار می دهد، اما در پایان شما بخوبی می دانید که این دوست شما صلاح شما را خواسته و به دنبال رشد و پیشرفت شما بوده است.
البته همچنان که با دوستان واقعی خود رفتار می کنید، باید به ضررهای خودتان در بازار هم توجه کنید تا از این طریق یاد بگیرید و عملکرد معامله گری خود را بیشتر و بیشتر ارتقاء دهید.

همیشه بهترین معامله گران در بازار می دانند که می توانند 100 معامله ضرر ده در یک ماه داشته باشند، اما به راحتی با آن کنار می آیند؛ چرا که بخوبی می دانند که می توانند چیزی با ارزش از هر یک از این ضرر و زیان ها یاد بگیرند. به خوبی می دانند که این هم بخشی از کسب و کار معامله گری است.
پس دوستی با ضرر و زیان را بپذیرید و وقتی ضرر می کنید، بخندید. هر ضرر و زیان در این بازار می تواند فرصتی برای شما به منظور یادگیری و ارتقاء مهارت های معامله گری شما باشد.

 

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه