موفقیت نامحدود در ۲۲ روز-فصل اول

 

فصل اول ملاقات با مهم ترین شخص زنده

 جایی در کتاب به او  برمی خورید. ناگهانی و غیرمنتظره، ناباورانه به شناختی می‌رسید که به طور کلی زندگیتان را تغییر میدهد.آن شخص خود شمایید. موفقیت،سلامتی،خوشبختی و ثروت شما بستگی به آن دارد که چگونه از طلسم نامرئی خود استفاده کنید. وقتی به او می رسید، به راز او پی می برید.

اگر بدانید چه می‌خواهید وقتی آن را ببینید بهتر می توانید آن را تشخیص بدهید. مثلا وقتی کتاب می خوانید،متوجه موقعیت‌هایی خواهید شد که به شما کمک می کند چیزی را که می خواهید به دست بیاورید.

 امروزه شما این حق را دارید که بگویید “این خواسته من است و می خواهم حتماً به آن برسم”. و چنانچه خواسته شما بر خلاف شرع و جامعه تان نباشد، به آن دست خواهید یافت.شما با تلاش کردن چیزی را از دست نمی دهید بلکه به دست می آورید. موفقیت پاداش کسانی است که دست از تلاش بر نمی دارند. آنچه میخواهید برایش تلاش کنید. این به خود شما بستگی دارد.

 زمانیکه هنلی این ابیات را می‌نوشت:

 “من ارباب سرنوشت خودم هستم، روح من تحت سلطه من است”. می خواست بگوید که ما ارباب سرنوشت خود هستیم زیرا در درجه اول ما ارباب شیوه ی اندیشیدن خود هستیم. اندیشه ما آینده ما را میسازد این قانون جهانی است. شاعر با تاکید بسیار می گوید که خواهد کرد. این قانون می گوید که اندیشه و نگرش ما هرچه که باشد به واقعیت فیزیکی مبدل میشود. ما اندیشه ی فقرا را به همان سرعت اندیشه ی ثروت به واقعیت تبدیل میکنیم، ولی وقتی افکار والایی درسر داشته و نسبت به دیگران سخاوت و شفقت داشته باشیم، آن گاه موفقیت بزرگی نصیب ما خواهد شد.

 توانایی برگرداندن طلسم و استفاده از طرف مثبت به جای طرف منفی مشخصه‌ی بسیاری از افراد کاملا موفق است. بیشتر ما فکر می کنیم موفقیت به طوری مرموز و از طریق فرصت‌هایی حاصل می شود که ما هرگز نداشته ایم. بدیهیات را اغلب نمی‌توان دید. اندیشه ی مثبت هرکس، امتیاز اوست و هیچ رمز و رازی در کار نیست.

 چطور می توان از اندیشه مثبت به جای اندیشه منفی استفاده کرد؟

بعضی افراد به طور غریزی مثبت اندیش هستند.

 شما نیز می توانید اندیشه مثبت خود را پرورش دهید.بعضی‌ها مدتی آن را به کار می‌گیرند .ولی با برخورد به اولین مانع، ایمان خود را از دست میدهند آن‌ها شروع درستی دارند ولی برخی اتفاقات ناخوشایند باعث می شود از طرف دیگر طلسم کمک بگیرند آنها نمی‌دانند که تداوم موفقیت در تداوم به کارگیری اندیشه مثبت است.

 به نظر می رسد بعضی افراد بیشتر اوقات از اندیشه مثبت خود استفاده میکنند. گروهی گاهی از آن استفاده می کنند و بعضی دیگر که تعداد آنها هم زیاد است هرگز از این قدرت عظیم خدادادی استفاده نمی کنند.

 اما ما چه طور؟ آیا ما یاد میگیریم همانطور که مهارت های دیگر را به کار می بریم از اندیشه ی مثبت استفاده کنیم.

پس از سالها تجربه پاسخ ما روشن است.البته.

این موضوع کتاب است.در فصل‌های آینده به شما نشان خواهیم داد چطور می‌توانید.به زحمتش می ارزد، چراکه اندیشه مثبت جاده اصلی همه موفقیت ها است.

طلسم همان ذهن شماست و اندیشه مثبت همان نگرش مثبت است.

نگرش مثبت چیست؟ این نوع نگرش اغلب با مشخصه های مثبتی مثل ایمان، صداقت، امید، خوش بینی، شهامت، ابتکار عمل، سخاوت، صبر ،تدبیر، مهربانی و عقل سلیم همراه است.

 اندیشه منفی همان نگرش منفی است مشخصه های آن هم برعکس نگرش مثبت هستند.

 برای عدم موفقیت خود، خدا را مقصر ندانید.

 هر شکستی مقدمه یک پیروزی است گاهی آن چه مصیبت به نظر می رسد به رحمت مبدل می شود.

 هدیه گرانبها یعنی لذت کار کردن را بپذیرید. بزرگترین ارزش زندگی یعنی دوست داشتن همنوعان و خدمت به آنان را به کار بندید.

 هرگز قدرت دافعه اندیشه منفی را دست کم نگیرید زیرا می‌تواند مانع شما در استفاده از اقبال تان شود.

 از نارضایتی ها به وسیله الهام از نارضایتی بهره بگیرید. نگرش ذهنی خود را نظم داده و شکست را به پیروزی تبدیل کنید.

 غیرممکن را به ممکن تبدیل کنید.

 نگذارید نگرش ذهنی شما ،شما را از دور خارج کند. اگر در پی هر موفقیت از موضوعی دچار بحران و افسردگی می شوید، روی خود انگیز بودن کار کنید.

 موفقیت نصیب کسانی می شود که همواره از اندیشه مثبت خود استفاده می کنند این راهی است برای ممانعت از شکست.

 

منبع:کتاب موفقیت نامحدود در 22 روز-دکترناپلئون هیل/دکتر کلمنت استون-ترجمه ی هدی ممدوح-انتشارات: نقش سیمرغ-خلاصه شده توسط مریم دریاگرد

 

نوشتن دیدگاه