موفقیت نامحدود در ۲۲ روز-فصل ششم-هفتم-هشتم

 به مشکل برخوردید ؟چقدر خوب!

چرا خوب است؟ چون هر بار که با اندیشه مثبت مشکلی را حل کنید به فرد  بهتر و موفق تر تبدیل می شوید.

 همه مشکل دارند.

موفقیت یا شکست شما در مقابله با مشکلات ناشی از تغییر، بستگی به نگرش شما دارد افکارتان را هدایت کنید، احساسات خود را کنترل کرده و سرنوشت خود را رقم بزنید.

 خداوند همیشه خوب و مهربان است.

 وقتی به مشکلی برخوردید:

الف) از خدا راهنمایی بخواهید.

ب) فکر کنید.

ج) آن را بیان کنید

د) آن را تجزیه و تحلیل کنید

 ه) این جمله ناشی از نگرش مثبت را بپذیرید” خوب است” و مصیبت را به رحمت تبدیل کنید.

 هفت فضیلت عبارتند از: احتیاج، بردباری ،اعتدال، عدالت، ایمان، امید و نوع دوستی. از آنها در زندگی خود استفاده کنید.

 ایده ی خوب همراه با عمل می‌تواند شکست را به پیروزی تبدیل کند.

هر شکستی مقدمه یک پیروزی بزرگ تر است.

 یادبگیرید چگونه ببینید

 دیدن فرآیندی آموختنی است. ما اطلاعاتی را که از طریق دیدن به دست می‌آوریم آنطور که باید پالایش نمی کنیم در نتیجه خیلی چیزها را واقعاً نمی بینیم در نتیجه تاثیرات فیزیکی را بدون درک معنای آنها دریافت می کنیم. 

 آیا وقت آن نرسیده که بینایی ذهن خود را وارسی رسید کنید؟

اگر این بینایی دچار مشکل شود، غرق در مفاهیم غلط، گیج می‌شوید و بی دلیل به این طرف و آن طرف خورده، به خود و دیگران آسیب می رسانید.

 نگاه کنید، خوب و دقیق و آنچه می‌بینید تشخیص دهید. ممکن است کیلومترها الماس در حیاط پشتی شما باشد.

 نزدیک بین نباشید.آینده را ببینید.

 توانایی ها، استعدادها و دیدگاه های دیگران را ببینید.

ببینید چطور می توانید اصول رسیدن به موفقیت از طریق اندیشه مثبت را به زندگی خود ربط و تعمیم دهید.

 با عمل دیده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید.

 برای اینکه موفق شوید خود را برای شکست خوردن آماده کنید.

 راز انجام کارها

اگر شما کارهایی را که راغب به انجام آن هستید، انجام نمی دهید و در عوض کارهایی را انجام می‌دهید که میل به انجام آنها ندارید، این فصل مخصوص شماست. کسانی که به بزرگی میرسند راز انجام کارها را به کار می‌گیرد.

در کتابی آمده است: “شما کاری که باید بکنید انجام نمی‌دهید، و کاری که نباید بکنید، انجام میدهید. پس چطور می‌توانید فورا کاری را که می‌خواهید انجام دهید؟”

 چگونه می توانید راز انجام کارها را جزئی از زندگی خود کنید؟ با عادت و عادت هم نتیجه تکرار است.

ویلیام جیمز روانشناس و فیلسوف بزرگ می گوید: مراقب اعمالتان باشید، برایتان عادت می شوند. مراقب عادات خود باشید، چون شخصیت شما را می سازند و مراقب شخصیت خود باشید چون سرنوشت شما را می سازد.

 او می‌خواهد بگوید که عادات شماست که شما را می سازد. شما می توانید عادات خود را انتخاب کنید. اگر خود آغازگر را به کار ببرید، هر عادتی که بخواهید پیدا می کنید.

 راز انجام کارها چیست و خود آغازگری که ما را وادار می‌کند این راز بزرگ را به کار ببریم کدام است؟

 راز انجام کارها عمل کردن است خود آغازگر، جمله ی خود انگیز “همین حالا انجام بده!” است.

تا وقتی زنده اید ،نگویید همین حالا انجام بده مگر آنکه به دنبال آن به عمل درست دست بزنید. هر وقت عمل درست باشد و نماد هم همین حالا انجام بده.

جرقه هایی از ذهن نیمه هوشیار به ذهن هوشیار ارسال می شود که باعث می شود فورا دست به کار شوید. همین حالا انجام بده را تمرین کنید.با انجام این کار قدرت واکنش شما در کارهای کوچک به سرعت افزایش می یابد و در  و مواقع ضروری و یا موقعیت های مناسب وارد عمب میشوید.

مثلا باید به کسی زنگ بزنید، ولی تنبلی می کنید و آن را به تعویق می اندازید. وقتی “همین حالا انجام بده!” در ذهن نیمه هشیار شما چشمک می زند، دست به کار شوید و فورا تلفن بزنید.

راز انجام کارها می تواند نگرش منفی را به مثبت تبدیل کند و به این ترتیب روزی که می تواند مایه بدبختی باشد به روزی دلپذیر تبدیل می شود.

نامه ای به خودتان بنویسید

 برای اینکه دست به کار شوید، بنشینید نامه ای به خودتان بنویسید. در مورد کارهای بنویسید که همیشه قصد داشتید انجام دهید. طوری که انگار قبل از انجام شده اند. مثلاً یک سری کارهای شخصی، کارهای خیریه و دیگر کارهای اجتماعی. نامه را طوری بنویسید که انگار یک نفر در مورد شما به عنوان انسانی که فوق العاده تحت تأثیر اندیشه مثبت قرار دارید می‌نویسد. ولی این کافی نیست. راز انجام کارها را هم به کار ببرید و از “همین حالا انجام بده” بهره ببرید.

به یاد داشته باشید فارغ از آنچه بوده اید و آنچه هستید اگر کارهایتان را به با اندیشه مثبت انجام دهید آن چیزی می شوید که خود می خواهید. همین حالا وقت عمل است همین حالا وقت خوشحالی است همین حالا انجام بده.

 

منبع:کتاب موفقيت نامحدود در 22 روز-دکترناپلئون هيل/دکتر کلمنت استون-ترجمه ي هدي ممدوح-انتشارات: نقش سيمرغ-خلاصه شده توسط مريم درياگرد

 

نوشتن دیدگاه