موفقیت نامحدود در ۲۲ روز-فصل ۱5-۱6-۱7-18

 وسواس باشکوه شما

 بدون توقع پاداش، مزد و یا تعریف و تمجید خود را وقف کنید. و از همه مهمتر کار خوبتان را مخفی نگه دارید.

 مهم نیست چه کسی هستید، شما هم می‌توانید وسواس باشکوه پیدا کنید

شما نباید حتما پولدار یا قدرتمند باشید تا بتوانید وسواس باشکوه پیدا کنید.بدون توجه به اینکه چه کسی هستید و چه کاره اید، می‌توانید در خود میل شدیدی برای کمک به دیگران ایجاد کنید.

 هر چی بیشتر ببخشید، بیشتر نصیبتان خواهد شد. پس آنچه خوب و مطلوب است ببخشید و آنچه نامطلوب است نگه دارید.

می توانید با عضویت در یک موسسه ی خیریه، وسواس باشکوه در خود ایجاد کنید.

آیا پول خوب است؟

 بسیاری از افراد منفی نگر معتقدند که پول ریشه ی تمام شرارت هاست ولی در کتاب مقدس آمده است: “عشق به پول ریشه تمام ریشه ی تمام شرارت هاست.” این کلمه ی کوچک تفاوت بزرگی میان این دو جمله پدید می آورد.

با وسواس باشکوه عمر شما طولانی تر می شود.

 آنچه می بخشید، چند برابر می شود و آنچه دریغ می کنید، از بین می رود.

 

 چگونه انرژی خود را افزایش دهیم؟

هم اکنون چقدر انرژی دارید؟

انسان دارای دو نوع انرژی است. انرژی جسمانی و انرژی ذهنی.انرژی ذهنی به مراتب مهمتر از انرژی جسمانی است زیرا شما در مواقع نیاز از ذهن نیمه هشیارتان نیرو و قدرت زیادی دریافت می کنید.

هنگامی که انرژی‌تان کم است، ممکن است سلامتی و مشخصه های مطلوبتان و مغلوب افکار منفی شوند. شما مانند یک باتری وقتی انرژی‌تان به صفر برسد عملاً بی مصرف هستید. راه حل چیست؟ باتری تان را دوباره شارژ کنید؟ آرام بگیرید، تفریح کنید، استراحت کرده و بخوابید.

اندیشه ی مثبت نیاز به انرژی مناسب دارد و برعکس

 وقتی خسته باشید، احساسات ،عواطف، افکار و اعمال مطلوبتان که همیشه مثبت بوده اند، منفی می‌شوند، اما وقتی استراحت کرده و سالم و سرحال می شوید دوباره در جهت مثبت پیش می روند. وقتی تجدید قوا کنید و انرژی شما به بالاترین حد خود برسد در بهترین حالت خواهید بود و این همان زمانی است که با اندیشه ی مثبت عمل می کنید.

 بله،برای حفظ انرژی جسمانی و ذهنی خود باید جسم و ذهن خود را پرورش دهید. ولی عامل سومی هم وجود دارد و جسم و ذهن شما باید به طور مناسبی تغذیه شوند. برای نیروی جسمانی خود باید آن را با میوه های پرخاصیت، سالم تغذیه کنید و برای حفظ نیروی روحی و ذهنی خود باید ویتامین های روح و ذهن را از کتاب های مذهبی و الهام بخش دریافت کنیم به صورت روزانه.

مطمئن شوید که انرژی خود را در جهت مفید به کار می برید اگر از انرژی در جهت سازنده استفاده کنید این انرژی می تواند چندین برابر شود.

یک فرد شکست خورده همانقدر برای شکست انرژی مصرف میکند که یک فرد موفق برای موفقیت.

 ذهن خود را روی چیزهایی که می‌خواهید متمرکز کنید و از آنچه نمی خواهید بگذرید.

 

 شما میتوانید از سلامت و عمر طولانی لذت ببرید

میتوانید کاملا سالم باشید. تگرش مثبت بر صحت و سلامت شما تاثیر می گذارد و آن را جذب می‌کنند و نگرش منفی بیماری را به ارمغان می‌آورد. با افکار و خوب، مثبت و شاد، احساس بهتری خواهید داشت. آنچه بر فکر شما تاثیر بگذارد، جسم تان را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

نگرش مثبت در قبال کسانی که دوستشان دارید ممکن است  زندگی آنها را نجات دهد.

یک کتاب الهام بخش،مثل همین کتابی که می خوانید،به شما انگیزه می دهد و می تواند مانند یک کاتالیزور شما را در مسیر عمل مثبت و مطلوب به حرکت در آورد.

  حفظ زندگی از طریق حفظ تندرستی امکان پذیر است سلامتی با ارزش ترین چیزی است که دارید. امروزه بسیاری از افراد حاضراند ثروت خود را با سلامتی عوض کنند.

با تمام ثروت دنیا هم نمی‌توان تندرستی را خرید ولی با تلاش و رعایت قوانین بهداشتی می توانید به سادگی به آن برسید.

اندیشه ی مثبت اهمیت آموزش بهداشت جسمانی، ذهنی و اجتماعی را خوب می‌داند و قبول دارد که بی اطلاعی از این چیزها به معنی بیماری ، گناه و مرگ است.در جریان پیشرفت هایی که بر سلامت جسمانی ،ذهنی و اخلاقی شمال تاثیر می‌گذارند ،باشید.

هرگز امیدتان را از دست ندهید. همیشه برای هر بیماری درمان هم هست. اندیشه ی مثبت داشته باشید و با کمک گرفتن به موقع، از حدس و گمان درباره ی سلامتی خود  بپرهیزید.

 اگر بگذارید اندیشه ی مثبت کار خود را بکند، به بدن و ذهن سالم دست خواهید یافت. یادتان باشد با اندیشه ی مثبت سالم می مانید و عمر طولانی تری خواهید داشت.

احساس می کنم سالم و خوشبخت هستم. احساس فوق العاده ای دارم.

 

 آیا می توانید خوشبختی را جذب کنید؟

آبراهام لینکن یک بار گفت: “دریافته ام انسانها همانقدر خوشبخت هستند که خود را برای آن آماده کرده اند.”

 تفاوت بین انسان ها بسیار کم است، ولی این تفاوت کم منجر به تفاوت‌های بسیار بزرگی می‌شود. تفاوت کوچک نگرش انسانها و تفاوت بزرگ مثبت یا منفی بودن آن است.

 می خواهم خوشبخت باشم…

 یکی از مطمئن ترین راه های پیدا کردن خوشبختی آن است که تمام انرژی خود را برای خوشبخت شدن فردی دیگری به کار ببرید. 

خوشبختی گذرا و موقت است. اگر بخواهید دنبال آن باشید، می‌بینید که نایاب است، ولی اگر از سعی کنید دیگران را خوشبخت کنید، آنگاه خوشبختی چندبرابر به سوی شما باز میگردد.

 اگر خوشبختی و هر چه که خوب و مطلوب است با دیگران تقسیم کنید، همان ها را جذب خواهید کرد. اگر بدبختی و ناراحتی را به دیگران انتقال دهید، هر دو را به خود جذب خواهید کرد.

شادی را اول به خانه بیاورید. افراد خانواده ی شما، همان مردم هستند. آنها را با شادی ترغیب کنید همانطور که یک مدیر فروش خوب، مشتریانش را ترغیب به خرید می کند.

برای شاد بودن، دیگران را شاد کنید.

 

منبع:کتاب موفقيت نامحدود در 22 روز-دکترناپلئون هيل/دکتر کلمنت استون-ترجمه ي هدي ممدوح-انتشارات: نقش سيمرغ-خلاصه شده توسط مريم درياگرد

 

نوشتن دیدگاه