موفقیت نامحدود در ۲۲ روز-فصل 12-13-14

 

 ثروت را دفع نکنید، جذبش کنید

بهترین افکار در سکوت به ذهن ما خطور می کنند. اصلا فکر نکنید که با عجله و شتاب دیوانه وار نهایت تاثیر و کارآمدی را خواهید داشت. فکر نکنید که وقتی زمانی را به فکر کردن اختصاص می دهید، وقت خود را تلف میکنید. فکر کردن اساس هر چیزی است که به دست انسان ساخته می شود.

برای اینکه عادت کنید کتاب های ترغیب کننده و الهام بخش خوب را بخوانید فکر کنید و نقشه بکشید. ضمنا لازم نیست مدت فکر کردن، مطالعه و برنامه ریزی زیاد طولانی باشد. اگر تنها یک درصد از وقت خود را صرف مطالعه، فکر کردن و برنامه ریزی کنید،در سرعت شما برای رسیدن به خواسته هایتان تفاوت قابل ملاحظه ای ایجاد خواهد شد.

 هر روز ۱۴۴۰ دقیقه است ، فقط یک درصد سال آن را به فکر و مطالعه و برنامه ریزی اختصاص دهید، آن گاه از کاری که این ۱۴ دقیقه برایتان می‌کند تعجب خواهید کرد. از این که میبینید بعد از عادت به این کار در هر زمان و هر جا افکاری سازنده به ذهن تان خطور می کند، تعجب می کنید. هنگام شستن ظرفها حمام کردن و …

 حتما از دو تا از مهم ترین و در عین حال ساده ترین ابزار که تاکنون اختراع شده یعنی قلم و یک تکه کاغذ استفاده کنید. افکاری که شبانه‌روز به ذهنتان خطور میکنند، یادداشت کنید.

 راه دیگر برای جذب ثروت ، این است که یاد بگیرید چطور هدف خود را مشخص کنید. این امر بسیار مهم است افرادی که به اهمیت هدف گذاری و چگونگی انجام آن پی بردند بسیار انگشت شمارند.

 بیاموزید چطور هدفتان را تعیین کنید.

 این چهار نکته مهم را به خاطر بسپارید

 هدف تان را بنویسید: بدین ترتیب به افکارتان شکل می دهید.

 برای خود مهلت تعیین کنید: برای رسیدن به هدفتان، زمانی مشخص کنید.این امر در ترغیب شما برای جهت گیری به سوی هدف و حرکت مداوم به سوی آن اهمیت دارد.

 معیارهایتان را در سطح بالایی قرار دهید: به نظر می رسد رابطه مستقیمی بین رسیدن به هدف و قدرت انگیزه ی شما وجود دارد. به طور کلی هرچه هدف شما بالاتر باشد، تمرکزتان در تلاش برای رسیدن به آن هدف بیشتر خواهد بود.

اولین قدم را بردارید

 بعد از تعیین هدف، آنچه مهم است، اقدام کردن است. فرقی نمی کند چقدر زمان صرف مطالعه و تفکر می کنید، تا وقتی عمل نکنید چندان سودی برایتان ندارد.

ثروت را می توان با درآمد متوسط هستم به دست آورد

 ممکن است بگویید “هرچه در مورد اندیشه ی مثبت و منفی می گویید برای کسی خوب است که درآمد میلیونی دارد. شما هم می‌توانید جمع کنید. آنقدر که تامین باشید و آنقدر که با وجود چیزهایی که میگوید ثروتمند شوید. فقط بگذارید طرف مثبت طلسم تان روی شما تاثیر مطلوب بگذارد.

کتاب ثروتمندترین مرد بابیلون را بخوانید و بعد اولین قدم را بردارید و به راه خود ادامه دهید. مطمئن باشید به ثروت و تامین مالی که به دنبالش هستید خواهید رسید.

فقط یک دهم درآمد و خود را پس انداز کنید.

هر شش ماه یکبار با پس اندازتان سرمایه‌گذاری کنید. بهره ی پول و سود حاصل از سرمایه گذاری را نیز پس انداز کنید.

 قبل از سرمایه گذاری، با یک کارشناس معتبر درباره سرمایه گذاری مطمئن مشورت کنید.

 وقت خود را صرف مطالعه، اندیشیدن و برنامه‌ریزی کنید.

ما می‌گوییم : “با اندیشه ی مثبت ثروت را جلب کنید.” شما می گویید: “پول ، پول می آورد و من پولی ندارم.” این نگرش منفی است. اگر پول ندارید از پول دیگران استفاده کنید.

 اگر پول ندارید، از پول دیگران استفاده کنید

بله به همین سادگی از پول دیگران استفاده کنید. این راهی است برای ثروتمند شدن.

 و اگر شما ثروتمندید، احتمالا همین کار را کرده اید ولی اگر ثروتمند نیستید یاد بگیرید که نانوشته ها را بخوانید. برای استفاده از پولی دیگران شما باید بالاترین معیار های اخلاقی یعنی شرافت، امانت، صداقت و وفاداری و رضایت را در نظر گرفته و روابط تجاری خود مورد استفاده قرار دهید.

فرد ریاکار لیاقت ثروتمند شدن را ندارد.

 خود انگیز استفاده از پول دیگران ، برگرداندن کامل پول به همراه سود توافقی به کسانی است که پولشان استفاده شده است.

 داشتن اعتبار و استفاده از پول دیگران هر دو یکی هستند.

فرد، شرکت یا کشوری که اعتبار ندارد یا اعتبار دارد ولی از آن در گسترش و پیشرفت خود استفاده نمی‌کند، بخش مهمی از مجموعه ی موفقیت را از دست میدهد.

بانکداران دوست شما هستند.

کار بانکها وام دادن است. بانکدار شما یک کارشناس است و مهم‌تر  اینکه دوست شماست. او به شما کمک می‌کند چون می‌خواهد شما را موفق ببیند. اگر بانکدار کار خود را می‌داند، به آنچه می گوید گوش کنید.

یک فرد عاقل هرگز اهمیت دلاری را که قرض گرفته یا نصیحت کارشناس را دسته کمی نمی گیرد. استفاده از پول دیگران، برنامه ریزی موفق، به علاوه ی اصول موفقیت در اندیشهی مثبت یعنی ابتکار، شهامت و عقل سلیم بود که باعث ثروتمندی می شود.

اخطار: اعتبار (وام گرفتن) می تواند به شما ضرر برساند

 تاکنون در مورد مزایای استفاده از اعتبار سخن گفتیم. درباره ی پول قرض کردن برای پول درآوردن و پولدار شدن صحبت کردیم. این سرمایه داری است.

 ولی هر جا یک چیز خوب و پسندیده هم می تواند برای فردی با اندیشه ی منفی مضرباشد. اعتبار نیز از این قاعده مستثنی نیست. اعتبار می تواند از یک انسان صادق ،انسانی نادرست بسازد.

اعتباری که بی حساب مصرف شود به شما آسیب میرساند.

شهامت رویاروی با مسائل را داشته باشید.

 

 چگونه از کارتان راضی باشید

رضایت خاطر ، نگرش ذهنی است. نگرش ذهنی شما تنها چیزی است که متعلق به خود شماست و روی آن کنترل کامل دارید.شما می توانید تصمیم بگیرید تا از کاری که می کنید راضی باشید و راه رسیدن به آن را کشف کنید.

 اگر با ذات خود آشنا باشید، بهتر می توانید از کار خود راضی شوید، زیرا علاقه و نگرش طبیعی نسبت به آن خواهید داشت.

احساس می کنم سالم و خوشبخت هستم،احساس فوق العاده ای دارم!

عاداتی که فروشنده در دو هفته اول بعد از اتمام کلاس های فروشندگی کسب کند، در تمامی دوران کار با او خواهند بود.

 اگر در فروشندگی هدفی دارید، تا زمانی که به آن برسید، دست از تلاش برندارید.

 اهداف بزرگی را برای خود انتخاب کنید.

 در لحظات نیاز، از خود انگیزی مانند “احساس می کنم سالم و خوشبخت هستم، احساس فوق‌العاده‌ای دارم” برای ترغیب خود جهت عملی مثبت و در مسیر دلخواهتان استفاده کنید.

به اطراف خود نگاه کنید به افرادی که از کارشان لذت  می برند و آنها که کارشان را دوست ندارند. چه تفاوتی باهم دارتد؟ افراد خوشحال و راضی، نگرش خود را کنترل می‌کنند. آنها دید مثبتی به شرایط خود دارند به دنبال چیزهای خوب هستند و اگر چیزی مطلوبشان نباشد ، در خود راهی برای بهبود آن می‌جویند. ولی افراد ناراضی، محکم به اندیشه ی منفی شان چسبیده اند و همواره به دنبال چیزهای هستند که بتوانند از آنها شکایت کنند.

 اگر بخواهید خوشحال و راضی باشید ، می توانید: نگرش ذهنی خود را کنترل کنید و طرف منفی طلسم تان را به سمت مثبت برگردانید. شما باید به دنبال راه ها و ابزاری برای شاد کردن خود باشید.

بنابراین مهم نیست که کارتان چقدر خسته کننده و یکنواخت باشد ، اگر آخر کار به هدفی که میخواهید برسید آن کار رضایت شما را تامین می کند. این موقعیتی است که هر فردی در جریان زندگی با آن روبرو میشود.

ولی گاهی بهایی که فرد برای یک شغل می پردازد ، نسبت به هدفی که در نظر گرفته بسیار سنگین تر است. اگر شما چنین کاری مواجه هستید آن را عوض کنید، زیرا اگر از کارتان راضی نباشید ، سموم ناشی از این نارضایتی در تمام مراحل زندگیتان پخش خواهد شد.

 اگرکتری به زحمتش بیارزد، ولی شما همچنان ناراضی باشید، الهام از نارضایتی را به کار بگیرید. نارضایتی می‌تواند بر حسب شرایط، مثبت یا منفی و خوب یا بد باشد. اندیشه ی مثبت، بهترین اندیشه در شرایط خاص است.

 الهام از نارضایتی می تواند انسان را از گناهکاری به تقدس، از شکست به پیروزی، از فقر به ثروت و از بدبختی به خوشبختی ترغیب نماید.

آیا شما و صله ی ناجورید؟

وقتی کاری که برایتان سخت است، انجام می دهید و ذاتا کارهایی که نفرت انگیز اند ، آن وقت شما یک وصله ی ناجور محسوب می شوید. در چنین محیط های ناخوشایندی، شما می توانید موقعیت خود را تغییر داده، وارد محیطی شوید که برایتان خوشایند باشد.

ممکن است تغییر موقعیت عملی نباشد، در این صورت برای اینکه راضی شوید می‌توانید خود را طوری با محیط اطراف سازگار کنید که با شخصیت ، توانایی و ظرفیت شما مطابقت داشته باشد. اگر این کار را انجام دهید، سازگاری ایجاد کرده اید به این راه حلی است برای تغییر نگرش تان از منفی به مثبت. آنگاه می توانید حتی تمایلات و عادات خود را با تمایلات جدید عوض کرد.

ممکن است اوایل هر تغییری برایتان سخت باشد ،به خصوص چند تای اول، در پایان وقتی همه آنها انجام شد، رفتارهای جدید قالب می‌شوند و عادات و تمایلات قدیمی مغلوب. آنگاه شما از این که کاری را انجام می‌دهید که در ذات شماست رضایت خاطر پیدا می کنید.

بسته به راهی انتخاب کرده اید شرکت می تواند گامی باشد به جلو بیافتی باشد از سر راه  شما.

 

منبع:کتاب موفقيت نامحدود در 22 روز-دکترناپلئون هيل/دکتر کلمنت استون-ترجمه ي هدي ممدوح-انتشارات: نقش سيمرغ-خلاصه شده توسط مريم درياگرد

 

نوشتن دیدگاه