موفقیت نامحدود در ۲۲ روز-فصل 19-20-21-22

 خلاص شدن از احساس گناه

احساس گناه می‌کنید؟ خوب است؟ ولی خود را از شر آن خلاص کنید.

برای خلاصی از احساس گناه آن را  جبران کنید. فرمولی توصیه می‌کنیم تا به شما کمک کند از احساس گناه رهایی یابید:

 الف) به پند ها، سخنرانی ها و موعظه ها گوش کنید و اصول را به هم ربط داده، شبیه سازی کنید.

 ب) نعمت های خود را بشمارید و به خاطر آنها از خدا سپاسگزار  باشید.

ج) از کارهای خلاف تان واقعاً شرمسار باشید. ناراحتی واقعی با تصمیمی صادقانه باعث می شود تا دیگر خلاف نکنید.

 د) اولین قدم را بردارید. اعتراف کنید که گناه کرده اید و می خواهید جبران کنید.

ه) تا جایی که می توانید جبران کنید.

 و) قوانین طلایی را به کار گیرید.

باید هر چیز که شما را از رسیدن به موفقیت بزرگ  باز می دارد کنار بگذارید.

 شخصیت را می‌توان ساخت و آ موزش داد.

یک راه شکل‌گیری شخصیت آن است که خود و فرزندانتان را در محیطی قرار دهید که افکار، اهداف و عادات مطلوبی را می طلبد. اگر این محیط بعد از مدت زمانی معقول، به اندازه ی کافی مفید نبود، آن را جایگزین کرده یا تغییر دهید. همچنین شخصیت را می توان آموزش داد. اگر والدین وقت بیشتری را هم با دستورالعمل و هم با مثال برای آموزش صرف کنند، در این صورت فرزندان این خصیصه ی تحسین برانگیز و بسیار ضروری برای موفقیت را به دست می‌آورند.

  وقتی دو خصلت در تقابل یکدیگر قرار می گیرند ، چه می‌کنید؟ اینگونه تقابل ها بسیار زیادند. شماهم در زندگی به مواردی بر می خورید که در آن خصلتی در تقابل با خصلتی دیگر قرار گرفته و لازم است تصمیم بگیرید. چه تصمیمی میگیرید؟ شاید آنچه در ذیل نرده کمکی باشد:

 کاری را بکنید که ذهن هشیار تان می گوید از انجامش احساس گناه نخواهید کرد. این کار درستی است.

 

 اندازه گیری میزان موفقیت

از موفقیت دیگران، نسخه برداری کنید. به افراد باتجربه احترام بگذارید و به آنان گوش کنید.

 

 غول خفته ی درونتان را بیدار کنید

شما چه میخواهید؟

 غول چراغ جادو شما چه می گوید: “شما چه می خواهید؟ من برده ی شما هستم و  آماده ی اطاعت از شما”

غول درون تان را بیدار کنید! از تمام غول های چراغ جادویی علائدین و قدرت تر است خود موجودی تخیلی است حال آنکه غول درون شان ما واقعی است.

 شما چه می خواهید؟ عشق؟ سلامتی؟ موفقیت؟ خانه؟ و… یا می خواهید از دنیا جایی بهتر برای زندگی کردن بسازید؟ غول درون تان قادر است آرزوهایتان را برآورده کند.

شما چه می‌خواهید؟ تنها نام ببرید تا از آن شما شود.

فکر کنید.با نگرش مثبت فکر کنید.

قطب نمایتان را تنظیم کنید تا از خطرات دوری کرده و سلامت به مقصد مورد نظرتان برسید.

ممکن است ناراحتی‌ها، ناملایمات و خطراتی پیش رویتان باشد.از آنها به نفع خودتان بهره ببرید.

بالاترین خواسته ی انسان، خواست و رضایت خداست.

 غول درونتان را بیدار  کنید!

 قدرت شگفت آور کتابشناسی

داستان کسانی که در زمینه ی کاری شما ، موفق بوده اند را بخوانید. همچنین داستان افرادی که در زمینه های دیگر موفق بوده اند را بخوانید تا وجه مشترک آنها را پیدا  کنید.

چطور کتاب بخوانیم

 چگونه خواندن کتاب های خودیار، یک هنر است. هنگام خواندن ، تمرکز داشته باشید. طوری بخوانید که انگار نویسنده از دوستان نزدیک شماست و تنها برای شما نوشته است.

 همچنین بهتر است هنگام خواندن یک کتاب الهام‌بخش بدانید به دنبال چه هستید.اگر بدانید چه می‌خواهید، راحت تر آن را پیدا می کنید. چون اگر بخواهید اصول نوشته شده در آن را واقعا در زندگی خود شبیه سازی کنید باید روی آن کار کنید.اینگونه کتاب‌ها را نمی‌توان  سرسری خواند.

جی.آدلر در کتاب خود به نام “چگونه کتاب بخوانیم”  خواننده را وادار می کند از الگوی خاصی پیروی کند. نمونه ای از بهترین آن الگوها اینجاست:

 مرحله ی اول: برای دریافت محتوای کلی، آن را بخوانید. این خواندن برای بار اول است. خواندنی که باید سریع انجام گیرد تا جریان کلی کتاب را در یابید .ولی زمان را نیز صرف خط کشیدن زیر نکات مهم بکنید. در حاشیه ها ، یادداشت هایی بنویسید. 

هچنین به طور مختصر نظراتی که به ذهنتان خطور می‌کنند را یادداشت کنید. این علامت گذاری ها و یادداشت ها کتاب را برایتان با ارزش تر می کند.

 مرحله ی دوم: برای توجه به نکات خاص بخوانید. خواندن بار دوم برای آن است که بعضی جزئیات را شبیه سازی کنید. باید نسبت به این که آیا عقاید و نظراتی را که در کتاب آمده کاملاً فهمیده اید، خیلی دقت کنید.

 مرحله ی سوم: برای استفاده در آینده بخوانید. خواندن بار سوم بیشتر برای به خاطر سپردن است تا خواندن صرف. متونی که معنی خاصی برایتان دارند کلمه به کلمه حفظ کنید. نظرات جدید را امتحان کنید. آنهایی را که مفید هستند برای همیشه در الگوهای رفتاریتان به کار ببرید.

 مرحله ی چهارم: مدتی بعد آن را دوباره بخوانید تا دوباره مطالب را به یاد آورید و الهامات خود را احیا کنید.

به تجربه ثابت شده که کتابهای الهام‌بخش خواننده را به عمل درست ترغیب می‌کنند. اما قبل از اینکه اولین دور خواندن کتاب “موفقیت نامحدود در ۲۲ روز” را به پایان برسانیم، بار دیگر یادآوری می‌کنیم که” آنچه خوب و مطلوب است با دیگران تقسیم کنید و غول خفته ی درون خود را بیدار کنید.” این پایان کار نیست، بلکه شروع دوره ی جدیدی در زندگیتان خواهد بود. پایان کار را خودتان انتخاب کنید.

موفق شدن از طریق اندیشه ی مثبت

پایان

 

منبع:کتاب موفقيت نامحدود در 22 روز-دکترناپلئون هيل/دکتر کلمنت استون-ترجمه ي هدي ممدوح-انتشارات: نقش سيمرغ-خلاصه شده توسط مريم درياگرد

 

نوشتن دیدگاه