پدر پولدار، پدر بی پول فصل دهم


باز هم بیشتر می خواهید؟
-این هم چند دستورالعمل:

بسیاری از افراد تنها تمایل به عمل کردن دارند و بسیاری دیگر تنها به فکر کردن(من هر دوی آنها هستم).

-کاری را که در حال انجام آن هستید متوقف کنید ، به عبارتی دیگر اندکی استراحت کنید.
دیوانگی یعنی انجام کاری یکسان و توقع نتیجه ای متفاوت.دست از کاری که جواب نمی دهد بکشید، و به دنبال کار جدیدی برای انجام دادن باشید.”در پی ایده های جدید باشید.”

-اکثر آدم ها دست به کار نمی شوند و یا اجازه می دهند شخص یا حرفی آنها  را از فرمول جدید که آموخته اند منصرف کند.

-افرادی را پیدا کنید که کاری را انجام داده اند که شما می خواهید انجام دهید، آنها را به نهار ببرید و از آنها طلب نصحیت کنید.

-شما در معامله نمی دانید که قیمت درست چیست مگر آنکه طرف مقابلی داشته باشید که قصد معامله کردن داشته باشد.بازی خرید و فروش یک تفریح است.به خاطر داشته باشید این فقط یک تفریح است ، در این بازی پیشنهاد بدهید ممکن است یکی بگوید “آری”.

-پیشنهاد بدهید،رد کنید،چانه بزنید و بپذیرید.اینها همه مراحل فرآیند هرچیزی در زندگی هستند.

-چیزی که به دنبال آن هستم تغییر است.سودآوری یک قرارداد بستگی به وجود دو عنصر دارد یکی معامله و دیگری تغییر.معاملات زیادی انجام می شوند اما این تغییرات است که یک معامله را تبدیل به یک فرصت می کند.

-متوجه شده ام که اصول پیدا کردن ارزش در حوزه های مختلف مشابه اند، حال چه املاک باشند چه سهام شرکت های سرمایه گذاری.شرکت های جدید ، حیوان خانگی جدید، همسر جدید یا معامله ای در مورد پودر رختشویی فرآیند همیشه همان است.باید اول بدانی که به دنبال چه می گردی و سپس به دنبال آن بروی.

-چرا مصرف کنندگان همیشه فقیرند؟! وقتی سوپرمارکت جنسی(مثلا دستمال توالت) را به حراج می گذارد مصرف کننده ها هجوم آورده آن را انبار می کنند.

-اگر می خواهی پولدارتر شوی ابتدا بزرگتر فکر کن.بیشتر مردم به دنبال چیزی میگردند که بتوانند آن را تقبل کنند یعنی حوزه ی دیدشان را کوچک می کنند.

-پس حتی اگر کوچک هستی ، همیشه می توانی بزرگ فکر کنی.از تاریخ بیاموز، همه ی شرکت های بزرگ تاریخ در آغاز کار شرکت های کوچکی بوده اند.

-عمل کردن همیشه بهتر از دست روی دست گذاشتن است.

این ها همش بخشی از کارهایی هستند که انجام داده ام همانطور که بارها در سراسر کتاب تکرار کردم برای دریافت پاداش مالی باید پیش از هرچیز دست به عمل بزنی.“همین الات دست به کار شو”

پایان

نوشتن دیدگاه