پنج راه برای بازگشت به زندگی وقتی که شرایط شما را زمین می‌زند

زندگی، همانند یک نمودار خطی نیست. اینکه طرح‌ها و نقشه‌های شما چقدر فکر شده و سازنده است، هیچ اهمیتی ندارد؛ به هر حال روزی مانعی بر سر را آنها پدیدار می‌شود و در روند آنها وقفه‌ای ایجاد می‌کند. وقتی که زندگی به میل و خواسته شما پیش نمی‌رود، نترسید و از آن فرار نکنید، بلکه با تمام جرات به سمت آن بروید تا بتوانید سریعتر و با سرعت بیشتر جریان زندگی را به میل خود تغییر دهید.

1- حواستان به کلماتی که به زبان می آورید، باشد.
کلماتی که به زبان می‌آورید، واقعیت شما شکل را می‌دهند. موقعیت و وضعیت خود را به عنوان یک کابوس توصیف کنید و شک نداشته باشید که این کابوس را تجربه خواهید کرد. موقعیت و وضعیت خود را به صورتی هیجان انگیز و شاد توصیف کنید و شاهد باشید که در ادامه آن احساسات و اعمال شما چگونه تحت تاثیر قرار می‌گیرد. با استفاده از زبان غمگین و حزن آلود مشکلات خود را توصیف نکنید، بلکه به توصیف آنها بصورتی بپردازید که شما در یک موقعیت برتر و صاحب قدرت نشان دهد.

2- چرخ‌های خود را تنظیم کنید.
زمانی که یک خودرو از سرویس‌های دوره‌ای بهره‌مند می‌شود، با مصرف سوخت کمتر مسافت بیشتری را طی کرده و کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. ما هم به عنوان انسان تفاوت چندانی با آنها نداریم. زمانی برای بازدید و بررسی خود صرف کنید و طرز فکر خود را تنظیم کنید تا با استرس کمتر و سادگی هر چی ببشتر موفق به نشان دادن رفتار مناسب در برابر چالش‌های زندگی شوید. به موسیقی گوش دهید. با حیوان خانگی خود بازی کنید. به ورزش یوگا بپردازید.

3- اجازه ندهید مشکلات شما، به عنصر ثابت هویت شما تبدیل شوند.
هیچ کس دوست ندارد که کسب و کارش با شکست مواجه شود. اما با وجود آنکه شکست‌های ما می‌توانند به شکل دهند، اما این شکستها نباید هویت ما را تعریف کنند. زمانی که زندگی به نوعی یک سختی را در زندگی شما رقم می‌زند، هوشیار باشید و اجازه ندهید بدبختی و فلاک به هویت شما تبدیل شود.

4- به دوستان و خانواده خود تکیه کنید.
هر قدر شبکه حمایتی شما قوی‌تر باشد، بهتر و بهتر قادر به مقابله کردن با چالش‌های زندگی هستید و سریعتر می‌توانید شرایط بد گذشته را ترمیم کنید. مغرور نباشید و از تماس برقرار کردن با دیگران و درخواست کمک از آنها نترسید، مطمئن باشید ترسو، ضعیف و نیازمند جلوه نمی‌کنید.

5- مثبت‌اندیشی را انتخاب کنید.
تنها به این دلیل که قادر به دیدن نور و روشنایی در پایان تونل نیستید، نمی‌توانید قضاوت کنید که نوری در آن انتها نیست. سخت‌ترین لحظات ما می‌توانند به عنوان یک کاتالیزور برای دستیابی به عظمت و سرافرازی باشد و ما را با قدرت درونی خودمان آشنا سازد که در غیر اینصورت حتماً و حتماً ساکت و خاموش باقی می‌ماند.

 

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه