پنج فعالیت غیر معامله‌ گری که می تواند منجر به افزایش عملکرد معامله‌ گری شما شود

تنها به این دلیل که نسبت به ارتقاء مهارت های معامله‌ گری خود در بازارهای مالی تعهد دارید به این معنا نیست که باید 24 ساعت شبانه روز را در برابر پلتفرم های معاملاتی و چارت های قیمت بگذرانید. در واقع، زمان هایی هم هست که پی در پی معاملات شما با ضرر و زیان مواجه می شود و یا اینکه اصلا موقعیت خوب معاملاتی در بازار دیده نمی شود تا از آن سودی کسب کنید و در واقع باید قدمی به عقب برداشته و دست از معامله‌ گری بردارید.

البته این موضوع هم به این معنی نیست که در این بازه زمانی نباید بر روی ارتقاء مهارت های خود کار کنید. بلکه خیلی ساده و راحت می توانید با انجام های فعالیت های ساده ای که به ارتقاء بهترین ابزار معاملاتی شما، یعنی ذهن شما، می پردازد به بهبود عملکرد خود در بازارهای معاملاتی کمک کنید.

پس اجازه دهید در ادامه شما را با 5 فعالیتی آشنا کنم که در واقع ارتباطی با دنیای معامله گری ندارند و بیینیم چگونه می توانند به برنده شدن شما در معاملات خودتان کمک قابل توجهی داشته باشند.

 

1- یوگا

به عنوان اصلی ترین فعالیت، باید بگویم که یوگا در واقع در پی دستیابی به نوعی تعادل بین ذهن، بدن و روح و روان شما از طریق توسعه قدرت و انعطاف پذیری شما می شود. همچنان که به داشتن تمرین های بیشتری در عرصه یوگا ادامه می دهید، به این نتیجه می رسید که خالی کردن ذهن و روان شما از هرگونه سر و صدا و هیاهو اضافی و بیرونی و تمرکز کردن بر پاسخ های ارسال شده از بدن خودتان ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

از طرفی بطور کاملا تصادفی باید بگویم این مهارت خالی کردن ذهن در واقع همان مهارتی است که برای فیلتر کردن حواشی بازار، تهیه یک ژورنال معاملاتی و حفظ انعطاف پذیری در شرایط معاملاتی مختلف به آن نیاز دارید.

معامله‌ گری

 

2- ورزش

جدا از اینکه با ورزش سرعت و کیفیت گردش خون بدن شما به شدت ارتقاء پیدا می کند و این نیز خود به بهتر فکر کردن و بهتر واکنش نشان دادن شما منجر می شود، فعالیت های ورزشی منجر به تقویت حس رقابت پذیری، نظم و انضباط، آمادگی بهتر و صبر و حوصله در شما می شود.

همچنین پرداختن به ورزش بصورت غیر حرفه ای و غیر تخصصی به شما یاد می دهد که گاه به گاهی در فعالیت های روزمره خود با شکست های مختلف روبرو شده و چگونه از پس آنها به راحتی برآیید.

 

3- مطالعه

 وقتی که به مطالعه آخرین رمان منتشر شده از نویسنده مورد علاقه خود یا حتی یک کتاب جدید در حوزه تخصصی معامله‌ گری مشغول هستید، کسب اطلاع از طرز فکر دیگر افرادی که با آنها آشنا هستید نیز به شدت می تواند برای شما تاثیرگذار باشد. مثلا خودم یکبار از دوستی شنیده بودم که شخصی از یک استراتژی فوق العاده سودآور برای معاملات خودش استفاده می کند و وقتی در مورد این استراتژی دست به بررسی و تحقیق زدم، متوجه شدم که وی این استراتژی را از روی الگوی مهاجرت فیل های آفریقایی اقتباس کرده است.

البته شما نیازی به مطالعه هر چیزی از جمله الگوی مهاجرت ها یا زیست شناسی مولکولی به منظور سودآور بودن آنها ندارید. بلکه هر چیزی که به تحریک و حرکت بیشتر ذهن و فکر شما منجر شود می تواند در این مسیر برای شما موثر باشد.

 

4- مسافرت

هر از گاهی بد نیست که از فضای معاملاتی خودتان خارج شوید و بطور کل معاملات خود را فراموش کنید. خودتان را از هرگونه هیاهو و تعصب های موجود در دنیای معاملات دور کنید و بر روی تفریح و لذت بردن از دنیای اطراف خود متمرکز شوید.

به جستجوی مکان های دیگر بپردازید، با فرهنگ های دیگر آشنا شوید و افق های خود را گسترش دهید. آنگاه وقتی به دنیای معاملاتی خودتان باز می گردید، ذهن فکر آماده و سر و حال شما به شما بهتر در تشخیص الگوهای معاملاتی، همبستگی ها و استراتژی هایی که پیشتر به آنها توجه نداشتید کمک می کند.

 

5- صحبت کردن با دیگر معامله گران

هیچ معامله‌ گری جدا و مستقل از دیگر معامله گران نیست. چرا باید سعی کنید دنیای معامله‌ گری را به تنهایی هدایت کنید، در حالی که معامله گران بسیار زیاد دیگری وجود دارند که تمایل و آمادگی لازم برای اشتراک گذاری تجربیات خودشان با شما را دارند؟

اما اگر شخصیتی دارید که اصلا احت هیچ شرایطی قادر به ترک غار تنهایی خودتان نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم حداقل از فضای آنلاین و فروم های موجود در آن برای این منظور استفاده کنید. می توانید خودتان یک موضوعی را در این فروم های شروع کنید و بیینید آیا کسی همفکر و مشابه شما پیدا می شود که علاقه ای به تبادل نظر با شما داشته باشد.

منبع: سایت babypips– تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه