چالش ده روزه انرژی خالص

آیا هر روز از انرژی کافی برخوردار هستید؟ آیا از وضعیت فیزیکی بدن خود راضی هستید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات “منفی” است، احتمالا زمان آن رسیده است که یک ارزیابی از سبک زندگی و رژیم غذایی خود داشته باشید.

فارغ از اینکه در کجا حضور دارید یا چه کاری انجام می دهید، برای اصلاح کردن سبک زندگی خود به چه کارهایی نیاز دارید؟ آیا همواره تعهد شما نسبت به سلامت خودتان در حد مطلوب و حتی بیشتر باقی می ماند؟ چه اصولی را می خواهید در برنامه روزانه خود وارد کنید تا به وضعیت فیزیکی رویایی خودتان برسید؟

شما می خواهید هر روز بهترینِ خودتان باشید: قوی، نیرومند، سلامت و در شرایط جسمی عالی. اینکه چقدر تا رسیدن به آن هدف فاصله دارید، اصلا مهم نیست. چیزی که مهم است عزم و اراده شما برای رسیدن به آن است.

دیگر زمان آن فرا رسیده که مسئولیت زندگی خود را به دست بگیرید. از هزینه کردن پول های به زحمت کسب شده خودتان برای کسب راهکارهای سریع و آسان و برای کارشناسانی که عملا نمی دانند چه چیزی در حال حاضر برای شما اهمیت دارد، دست بردارید. با استفاده از چالش ده روزه تونی رابینز به حالت اوج خود برسید و یاد بگیرید وقتی که به بالاترین استانداردهای ممکن متعهد باشید، چه چیزهایی در دسترس شما قرار دارد؟

چالش رژیم ده روزه تونی رابینز چیست؟

با رژیم چالش ده روزه، ما شما را تشویق می کنیم تا مجموعه جدیدی از اصولی را به کار بگیرید که به شما کمک می کند تا به سبکی از زندگی دست پیدا کنید که در آن بدن و سلامت کلی شما در حالت ایده آل خودش قرار داشته باشد. رژیم ده روزه تونی بر پایه 10 اصل اساسی شکل گرفته است که موجب سلامت و سرزندگی می شود، کمک می کند ظاهر و احساس بهتر و همچنین انرژی بیشتری داشته باشید و تمام جنبه های با اهمیت زندگی خودتان را بهینه کنید.

گول راه حل های جادویی را نخورید. برنامه ها، محصولات و ایده های مختلف در رابطه با چگونگی اجتناب از انواع بیماری ها، کم کردن وزن، افزایش توان یا بهبود ظاهر شما همگی تشکیل یک صنعت 100 میلیارد دلاری را در دنیا می دهند. در ایالات متحده آمریکا، دو سوم جمعیت با مسئله اضافه وزن مواجه هستند، 25 میلیون نفر از بیماری دیابت رنج می برند و نیمی از مردم بطور کلی به نوعی تحت یک نوع درمان دارویی خاص قرار دارند.

بطور واضح، می توان نتیجه گرفت که کاری اغلب مردم برای بهبود شرایط به آن مشغول هستند، موثر واقع نشده و نخواهد شد. دلیل آن هم اینست که راه حل این چالش ها در فن آوری، علم، داروسازی و بسیار راهکارهای سریع و فوری مرسوم نهفته نیست و البته هیچ نیازی هم نیست که شما پول، زمان و دیگر منابع خودتان را صرف کارشناس یا کارشناسانی بکنید که به شما بگویند چه کاری باید انجام دهید. بلکه چاره کار در توسعه دادن عادات سلامت تر نهفته است.

اگر به رژیم چالش ده روزه ما متعهد باشید، به راحتی می توانید مهمترین حوزه ها و بخش های زندگی – سلامت فیزیکی، انرژی و حیات – خودتان را دوباره احیاء کنید. نه تنها وزن کم می کنید، بلکه احساس بهتر و انرژی بیشتری را تجربه می کنید؛ بلکه احساس لذت و هیجان بیشتری را تجربه می کنید.

کلید اصلی در کسب انرژی خالص بخشیدن قدرت 8 موهبت و حذف 4 سم مهلک از زندگی خودتان است.

این 8 موهبت و آن 4 سهم مورد نظر در رژیم ده روزه عبارتند از:

تنفس صحیح و بهبود گردش لنفاوی

آب

تطابق ساختاری و قدرت حداکثری

تغذیه حداکثری

قلیایی – رژیم خام خواری داشته باشید

روغن های حیاتی

انرژی هوازی

یک ذهن و قلب هماهنگ و مدیریت شده

روغن ها یا چربی های فرآوری شده

اعتیاد به مصرف گوشت حیوانات

اعتیاد به مصرف محصولات لبنی

اعتیاد به مصرف مواد اسیدی

موهبت اول: قدرت تنفس حیاتی و بهبود گردش لنفاوی

آخرین باری که عمیقاً به روند تنفس خودتان توجه کردید، کِی بود؟ ما اغلب به فرایند نفس کشیدن خیلی عادی نگاه می کنیم و اصلا تمرکزی روی آن نداریم. اما توجه و تمرکز به آن مزایا و منافع بسیار زیادی برای بدن و ذهن ما دارد.

یکی از بهترین راه ها برای اکسیژن رسانی به بدن یادگیری طریقه درست و صحیح تنفس کردن است. چرا اکسیژن رسانی به بدن بخش مهمی از چالش ده روزه شماست؟ اکسیژن توسط هموگلوبین موجود در خون جذب می شود و بین تمام میلیاردها میلیارد سلول موجود در بدن تقسیم می شود که در نتیجه از آن برای سوخت رسانی به سلول ها و تولید انرژی استفاده می شود. علاوه بر این موضوع، حجم بالایی از بدن ما نیز از عنصر اکسیژن تشکیل شده است. به همین دلیل است که اکسیژن رسانی بهینه به سلول های بدن از طریق تغذیه مناسب، مصرف مایعات، ورزش و مدیریت استرس به منظور حفظ سلامت بدن و ایجاد یک زندگی سالم لازم و ضروری است.

قدرت تنفس صحیح را در طی چالش 10 روزه خود کشف کنید: سه نوبت در روز 10 نفس عمیق به ضرب آهنگ 1، 4 و 2 (8 ثانیه تنفس، 32 ثانیه حفظ نفس در ریه و 16 ثانیه خروج آن از ریه ها یا بازدم) داشته باشید.

بهبود گردش لنفاوی چیزی نیست جز تحریک کردن و ارتقاء دادن گردش لنفاوی. به عبارت باید گفت سیستم لنفاوی شما شامل شبکه ای از بافت ها و عضوها از قبیل طحال و غده تیموس است که مسئولیت تمیز کردن تغذیه رسانی به بدن دارد. اما بر خلاف سیستم قلبی عروقی، سیستم لنفاوی شما دارای هیچ پمپی برای خودش نیست. در حقیقت این یستم وابسته به ورزش و حرکت بدن به منظور بجلو راندن مایعات لنفاوی در بدن شماست.

تحقیقات مختلف نشان داده است که تکنیک های ورزشی شامل حرکات ارتجاعی و جهش به شدت می تواند به سیستم لنفاوی بدن شما کمک کند. داشتن حدود 20 تا 30 دقیقه از چنین حرکاتی در روز شرایط لازم و ایده آل برای تمیز شدن سلول های بدن شما را فراهم می کند.

داشتن چنین تحرکاتی می تواند مزایای بسیار زیادی برای بدن شما در طی چالش 10 روزه داشته باشد که می تواند شامل فراهم آمدن تحریک لازم برای جریان آزاد و تخلیه سیستم لنفاوی باشد که به بدن شما کمک می کند تا از انواع سموم، سلول های سرطانی، مواد زاِئد، پروتئین های محبوس شده، باکتری ها، ویروس ها و دیگر مواد زائدی که سلول ها از خود خارج می کنند، باشد.

موهبت دوم: قدرت استفاده از آب و مواد غذایی خام

آیا از اینکه بدانید آب ساده بخش مهمی از رژیم چالش ده روزه را تشکیل می دهد، متعجب خواهید شد؟ آب بخش حیاتی و مهمی از وجود هر موجود زنده ای را تشکیل می دهد و در واقع تنها عنصر بدن است که بیشترین مقدار از آن در بدن یافت می شود. 76% از مغز، 90% از ریه ها و 84% از خون ما از آب تشکیل شده است همچنین پلاسما خون نیز تا 98% از آب تشکیل شده است. اعمال حیاتی در بدن انسان از قبیل هضم غذا، گردش خون و دفع بدون آب امکانپذیر نیست. آب مواد غذایی را به تمام بخش های حیاتی بدن انتقال می دهد، نقش بسیار مهم در حفظ دمای بدن بر عهده دارد و ماده اصلی برای رشد و اصلاح بدن به شمار می آید.

به بدن خودتان میزان آبی که نیاز دارد را از طریق نوشیدن آب به میزان نیمی از وزن بدن خودتان در واحد اونس را بصورت روزانه بدهید (مثلا اگر وزن شما برابر 150 پوند برابر با 68 کیلو هست، باید 75 اونس آب معادل 2.2 لیتر بنوشید). همچنین باید 70% مواد غذایی که در رژیم غذایی خود از آن بهره می برید شامل مواد غذایی غنی از لحاظ منبع آبی باشد. یک رژیم غذایی سلامت و پایدار شامل مقدار زیادی از مواد غذایی غنی از آب از قبیل میوه ها و سبزیجات ارگانیک یا مقدار سم و مواد آفت کش کم به بدن شما اجازه می دهد که خودش را به راحتی تمیز و پاکیزه کند.

موهبت سوم: قدرت استفاده از روغن های حیاتی

در طی چالش ده روزه شما می توانید به مصرف چربی ها “نه” نگوئید. وجود چربی ها در رژیم غذایی ما برای سملامت عمومی بدن ما حیاتی و مهم هستند، اما راز و رمز نهفته در این این مهم این است که کدام چربی ها سلامت و کدام یک از آنها سلامت نیستند. به عبارتی حذف کردن کامل و به یکباره چربی ها از رژیم غذایی یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. اسیدهای چرب حیاتی مانند امگا 3 و امگا 6 از انواع چربی های سالم و التیام دهنده هستند. تک به تک سلول های موجود در بدن شما برای انجام وظایف خودشان نیاز به آنها دارند، خصوصا مغز شما که تا 60% آن از انواع چربی ها ساخته شده است. بدن شما به منظور زنده ماندن باید از انواع مختلف این چربی ها استفاده کند. بدون وجود آنها غشای چربی موجود در اطراف سلول های بدن شما شروع به شکسته شدن می کند.

به منظور تکمیل کردن رژیم غذایی خودتان با انواع اسیدهای چرب در طی این چالش رژیمی ده روزه، توصیه می شود که موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • از مواد غذایی استفاده کنید که در حالت طبیعی خود حاوی چربی های فراوری نشده باشند: آواکادو، انواع مغز مانند بادام ، فندق ، کدو و دانه های آفتابگردان و روغن هایی مانند دانه کتان ، روغن زیتون و روغن ماهی.

چالش رژیم ده روزه انرژی خالص

موهبت چهارم: قدرت قلیایی – رژیم خام خواری داشته باشید

حفظ تعادل در تمامی زمینه های زندگی شما مهم است و این مورد شامل داخل بدن شما هم می شود. یکی از بالاترین اولویت های بدن شما کسب اطمینان از باقی ماندن سطح قلیایی بودن بدن در حدی است که از حیات سلولی ما محافظت به عمل بیاید. شیمی متعادل در بدن و حفظ یک نرخ مناسب بین میزان اسیدی و غذاهای قلیایی در رژیم غذایی شما از اهمیتی حیاتی برای حفظ سلامت شما برخوردار است. در حقیقت اسیدی بودن بیش از حد بافت های بدن شما دلیل به وقع پیوستن انواع مختلفی از تغییرات سلامتی در بدن شماست که طیفی از بی حالی و پیری زودرس تا چاقی را شامل می شود و در ادامه می تواند به مشکلات بسیار بزرگتر در زمینه سلامتی و انواع مختلفی از دیگر بیماری ها منجر شود.

با بدن خود در طی چالش رژیم ده روزه بخوبی رفتار کنید و توجه کنید که با استفاده از قوانین زیر حتما حالبت قلیایی بدن حفظ شده و از حیات سلولی آن حمایت کافی به عمل آمده است:

 • 70 تا 80% از مواد غذایی استفاده کنید که شکل و ساختار اصلی آن قلیایی بوده و به اصطلاح خام هستند (سبزیجات سبز، بادام ، آووکادو ، لیمو ، لیمو و غیره).
 • از مصرف مواد غذایی سازنده اسید، که عاری از عامل حیات و سلامتی در بدن هستند خودداری کنید: گوشت حیوانات، محصولات لبنی، غذاهای سفید تصفیه شده ، قند ، کافئین و غیره.
 • همیشه میزان pH یا همان اسیدی و قلیایی بودن بدن خود را تست و بررسی کنید.
 • برای این کار ساده ترین کار اضافه کردن لیموی تازه به آب مصرفی روزانه خودتان است.

 

موهبت پنجم: قدرت انرژی هوازی

تمرینات ایروبیک برای سلامت شما بسیار حیاتی هستند و بخشی بسیار مهم از چالش ده روزه را شامل می شوند. خود واژه ایروبیک به معنای “با اکسیژن” است و اشاره به تمرینات سبکی دارد که بطور مرتب در طی یک دوره زمانی خاص پیگیری می شوند. سیستم ایروبیک شما موجب استقامت شما می شود و در برگیرنده قلب، شش ها، رگ های خونی و عضلات هوازی شما می شود. اگر متابولیزم(سوخت و ساز) خود را به گونه ای شرطی کنید که بصورت ایروبیک فعالیت کند و با رژیم و تمرینان مناسب از آن پشتیبانی کنید، چربی های موجود در بدن خودتان را به عنوان اولین سوخت مورد نیاز آنها مصرف می کنید.

برای این کار نیازی نیست که جهت شروع کردن یک روال جدید تمرینی در طی چالش ده روزه به خودتان ترس راه دهید. در حقیقت، می توانید این کار را با انجام تمریناتی حتی در پشت میز تحریر خودتان هم پیگیری کنید. برای پیگیری تمرینات هوازی به راهکارهای زیر توجه کنید:

 • شالوده و اساس بدن خود را با مجموعه ای ورزش های با کیفیت حداکثر به مدت 30 دقیقه برای 3 تا 5 بار در هفته شکل دهید (پیاده روی، دویدن، شنا کردن، دوچرخه سواری، کلاس ایروبیک، اسکی و …).
 • نرخ ضربان قلب ایدهل@آ‌آ‌آل خودتان را در تمرینات ایروبیک درک کنید که برابر با حاصل تفریق سن خودتان از عدد 180 است.
 • یک تمرین تمرینی تدارک ببینید: زمانی که به یک شالوده کلی برای خود دست یافتید، رژیمی را برای خود اتخاذ کنید که شما را به یک سطح بالاتر از چیزی که هستید برساند.
 • به این برنامه قدری جنبه فان و سرگرمی هم اضافه کنید (موسیقی دلخواه، دوستان، تغییر محیط ورزش، شرکت کردن در مسابقه و …) تا انگیزه بیشتری برای ادامه دادن داشته باشید.

چالش رژیم ده روزه انرژی خالص

موهبت ششم: قدرت تغذیه حداکثری و بهینه

بدن شما همیشه به سختی برای شما کار می کند، و شما باید کاملا مراقب باشید که هرآنچیزی که نیاز دارد را در اختیار آن قرار دهید تا آن هم بخوبی و بصورت کاملا بهینه برای شما کار کند. به منظور دستیابی به بهینه ترین تغذیه ممکن در طی چالش رژیمی ده روزه، این دستورالعمل های مربوط به رژیم غذایی را دنبال کنید:

به پنج قانون تغذیه سالم پایبند باشید:

1- آب را قبل یا بعد از غذا بنوشید ، نه در طول غذا.

2- ترکیب غذایی مناسب و مطلوب را رعایت کنید (فقط با شکم خالی میوه میل کنید، کربوهیدرات ها و پروتئین ها را با هم استفاده نکنید، سالاد / سبزیجات سبز را همراه با پروتئین یا کربوهیدرات بخورید، مواد چربی و پروتئین ها را همراه با هم استفاده نکنید.

3- در آرامش غذا بخورید.

4- مقدار کمی غذا بخورید (کمتر غذا بخورید تا بیشتر عمر کنید و بتوانید بیشتر غذا بخورید)

5- از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنید (غذاهای عاری از سموم دفع آفات ، آنتی بیوتیک ها ، هورمون های رشد)

علاوه بر این موارد:

 • خودتان را به چالش بکشید و رشد کنید: بصورت دوره ای بدن و دستگاه های داخلی بدن خودتان را پاک کنید.
 • جشن بگیرید و جایزه بدهید: وقتی به برخی از اهداف خود دست می یابید، کارهای خوب و مثبتی برای خودتان انجام دهید.

موهبت هفتم: قدرت تطابق ساختاری و قدرت حداکثری

حرکت بدن انسان به خودی خود یک هدیه است. حتی اگر یک قهرمان ورزشی هم نباشید، تا زمانی که قادر به حرکت کردن و حرکت دادن بدن خود باشید، می توانید از این هدیه استفاده کنید. بدن انسان اساسا برای حرکت کردن ساخته و پرداخته شده است. با این وجود تنها تعداد اندکی از ما از تمامی ابعاد و قابلیت های حرکتی بدن خودمان بهره می بریم. این هدیه، تطابق ساختاری و حداکثر قدرت، به گونه ای طراحی شده است که وظیفه سیستم اسکلتی عضلانی حرکتی را بر عهده بگیرد. استفاده از این سیستم یکی از پایه های اساسی و چارچوب های اساسی برای سلامت انسان و سیستم هایی است که از آن پشتیبانی می کند.

در طی چالش ده روزه:

تا جای ممکن حرکت داشته باشید.

1- یک رژیم مؤثر از حرکات کششی و ورزش هایی را که از طریق تقارن دو طرفه و کار با گروه های عضلانی مخالف انجام می شود ، اجرا کنید.

2- قدردانی روزانه از بدنی که دارید و توانایی جابجایی آن را دارید، در نظر داشته باشید.

3- حتی اگر تحرک شما محدود باشد ، باز هم می توانید از جنبشی که بدن شما قادر به انجام آن است تشکر کنید.

موهبت هشتم: قدرت داشتن یک ذهن و قلب هماهنگ و مدیریت شده

برای سالیان سال، اشکال جایگزین دارو و پزشکی بر توانایی طبیعی و داخلی بدن برای افزایش مقاومت آن و جنگیدن آن با امراض مختلف و همچنین ایجاد سلامتی برای بدن متمرکز بوده است. یکی از یکی از مکانیسم های بیولوژیک قوی که موجب تشویق این نوع سلامت و بهبودی می شود، در ذهن انسان پیدا شده است. افکار و احساسات و ذهنیت کلی ما اگر بصورت درست و صحیح و در مسیر مناسب هدایت شوند، می توانند به عنوان یکی از متحدان قدرتمند برای کاهش بیماری و آشکار ساختن انرژی و نشاط در نظر گرفته شوند.

به این منظور باید یک تلاش هماهنگ برای تمرین این اصول در طی چالش رژیم ده روزه داشته باشید:

 • همانند یک نگهبان در مقابل ذهن خود بایستید: احساساتی از قبیل قدردانی ، شجاعت ، ایمان ، عزم ، شفقت و عشق را در خود شرطی کنید. الگوهای خود را بشکنید و از احساساتی که در شما ایجاد استرس می کنند، اجتناب کنید.
 • از قدرت بهبودی و درمانی قلب خود استفاده کنید: سه نوبت در هر روز کاری که مشغول آن هستید را متوقف کنید و تمرکز (ذهن، تنفس، احساس) خود را مشغول بخش هایی از اطراف قلب خود کنید.
 • سیلی از انواع خاطرات خوب و چشم اندازهایی از آینده را برای ده دقیقه در هر روز به سمت خود سرازیر کنید.

چالش رژیم ده روزه فقط و فقط در رابطه با وارد کردن و جاری ساختن چیزهای خوب در زندگی خودتان نیست – این چالش همچنین در رابطه با کاهش دادن یا حذف کردن چیزهای بد هم هست. به منظور به حداکثر رساندن نتایج خود، باید به 4 سم زیر هم توجه خاصی داشته باشید.

سم اول: حذف کردن یا کاهش دادن روغن های فرآوری شده

چالش رژیم ده روزه شما تنها شامل حذف کالری ها و ورزش کردن نیست. بطور متوسط، آمریکائی ها چیزی در حدود 35 تا 40% از کالری مصرفی خود را از طریق انواع روغن ها دریافت می کنند. عمده ترین نوع چربی ها در غذاهایی که می خوریم اسیدهای چرب اشباع ، روغشن های اشباع نشده و اشباع شده است.

در موهبت سوم آموختیم که همه روغن ها بد نیستند – اما برخی از آنها بد هستند. خطرات روغن های بد (یا فراوری شده) شامل گردش خون کم (که منجر به فشار خون زیاد می شود)، احتقان و سمیت اضافی در بدن و ضعف در دفع مواد زائد از بدن می شود. علاوه بر این موضوع بدن دیگر قادر به انجام وظایفی که روغن های خوب (یا روغن های فراوری نشده) قادر به انجام آن هستند، نیست.

به همین دلیل است که انجام کارهای زیر در طی چالش رژیم ده روزه لازم و ضروری است:

 • حذف کردن یا کاهش قابل توجه مصرف روغن های فراوری شده، روغن های چرب ترانس و چربیهای هیدروژنه.
 • کل مصرف روزانه روغن خود را به زیر 25% کاهش دهید (به این معنی که کمتر از 25% کالری دریافتی شما در هر روز باید از منبع چربی و روغن باشد).

سم دوم: حذف کردن یا کاهش دادن گوشت های حیوانی

آیا در غذای روزانه خود از گوشت استفاده می کنید؟ مطمئن باشید که تنها نیستید، همچنان که تعداد کثیری از آمریکائیان هم گوشت مصرف می کنند. با این وجود، به منظور بهتر کردن حداکثری سلامت خودتان شما نیاز به ارزیابی مجدد این روند در طی چالش رژیم ده روزه دارید. مطالعات بی شمار و حجم بالایی از تحقیقات رابطه ای مستقیم بین رژیم غذایی مبتنی بر حیوانات و بیماریهای مزمن مانند بیماری های قلبی ، دیابت و سرطان را نشان داده اند. حتی میزان اندکی از غذاهای مبتنی بر حیوانات می توانند عوارض جانبی زیادی ایجاد کنند.

در طی چالش رژیم ده روزه سعی کنید:

 • مصرف گوشت حیوان را در رژیم غذایی خود از بین ببرید یا به طرز چشمگیری کاهش دهید.
 • مقدار کل پروتئین مصرفی را به 5-6٪ در روز محدود کنید، پروتئین مصرفی شما باید از منابع مبتنی بر گیاهان تامین شود که به مراتب کارآمدتر بوده و دارای آنتی اکسیدان ها ، فیبر و مواد معدنی بیشتری هستند.

اگر پس از اتمام چالش رژیم ده روزه به این نتیجه رسیدید که باید همچنان از گوشت حیوانات مصرف کنید، این قوانین را برای خود در نظر داشته باشید: تنها یک بار در روز از این گوشت ها استفاده کنید، آنها را بصورت ترکیبی در کنار سبزیجات و سالادها استفاده کنید، در میانه روز از این گوشت ها استفاده کنید و آنها از منبعی عاری از هرگونه آنتی بیوتیک بوده و بصورت ارگانیک تهیه شده باشند و طبق اصول شریعت ذبح شده باشند.

سم سوم: حذف کردن یا کاهش دادن محصولات لبنی

لبنیات یکی دیگر از بخش های رژیم غذایی معمول ما انسانهاست که بسیار محبوب هم هست – و اصولا خیلی هم برای سلامت شما خوب نیستند. مطالعات اخیر در رابطه با تاثیرات استفاده از محصولات لبنی نشان داده است که مصرف این محصولات منجر به پوکی استخوان ، مشکلات کلیوی و انواع خاصی از سرطان ها می شود. در یکی از برجسته ترین و جامع ترین مطالعات تغذیه ای که تا به امروز منتشر شده، در تحقیقی به نام The China Study که توسط دکتر T. Colin Campbell انجام شده بود مشخص شد که سرطان اصولا توسط کازئین ایجاد می شود که 87٪ پروتئین شیر گاو را تشکیل می دهد. علاوه بر این، زنانی که رژیم های غذایی سرشار از غذاهای حیوانی می خورند ، کلسیم بیشتری را در ادرار خود دفع می کنند و این منجر به تعادل منفی کلسیم می شود.

برای چالش رژیم ده روزه شما باید:

 • مصرف لبنیات را کاهش داده یا به طرز چشمگیری کاهش دهید.
 • میزان کلسیم روزانه باید 400 میلی گرم در هر روز باشد و باید از منابع گیاهی سرشار از کلسیم تامین شود.
 • گزینه های دیگر (در حد اعتدال) مانند شیر برنج ، شیر سویا یا شیر بادام را بر حسب میل یا سلیقه خود امتحان کنید.

سم چهارم: حذف کردن یا کاهش دادن اعتیاد به مصرف مواد اسیدی

در طی چالش رژیم ده روزه، اهمیت بسیار زیادی دارد که به اعتیاد خود به مواد با پایه اسیدی هم توجه ویژه داشته باشید. این می تواند یکی از سخت ترین قسمت های دستیابی به سلامتی و آمادگی مطلوب شما باشد زیرا اعتیاد به اسید اغلب موارد مورد علاقه ما است، مانند یک فنجان قهوه صبحگاهی یا … . از دیگر موارد اعتیادی در رژیم غذایی ما که تولیدکننده اسید است می توان به انواع نوشیدنی های گازدار، آب میوه و نوشیدنیهای فرآوری شده مانند پودر کاکائو اشاره کرد. نوشیدن مرتب و پیوسته این موارد می تواند منجر به التهاب هایی شود که باعث ایجاد شرایطی مانند ورم مفاصل، سندرم روده تحریک پذیر ، آلرژی و موارد دیگر می شود. دانستن عواقب این اعتیاد ها به شما کمک می کند تا الگوی خود را بشکنید و آن هوس ها در نهایت از بین می روند.

یک رژیم غذایی که باعث اسیدی شدن بیش از حد خون و بافت ها می شود ، شرایطی را فراهم می کند که منجر به رشد ویروس ، باکتری ها ، مخمرها و قارچ ها – تجزیه کننده های عالی سلول ها و بافت ها در بدن انسان باشد. برای کاهش و از بین بردن اسید ، به یک رژیم غذایی متشکل از غذاهای زنده قلیایی: سبزیجات تیره سبز و زرد، لوبیای سویا، آجیل جوانه زده، دانه ها، غلات و اسیدهای چرب ضروری نیاز دارید. این رژیم با فراوانی پایه ها و نمک های قلیایی، اسیدی شدن بیش از حد خون و بافت ها را کاهش می دهد.

برای چالش رژیم ده روزه، الگوی غذایی خود را با راهکارهای زیر بشکنید:

 • مصرف مواد اعتیاد زای اسیدی خود را از بین ببرید یا به طرز چشمگیری کاهش دهید.
 • رژیم غذایی قلیایی داشته باشید. هنگامی که شما حداقل 70-80٪ مواد غذایی قلیایی و مصرف می کنید، بدن به طور طبیعی تمایل خود را به این اعتیاد ها کاهش می دهد.

رژیم غذایی 10 روزه تونی آسان نیست – اما ارزشش را دارد. همانطور که تونی می گوید ، “اگر شما در حال رشد نیستید ، پس در حال مردن هستید” و چالش هایی از این دست باعث شگفتی هایی برای رشد شخصی شما خواهد شد.

تهیه شده در گروه تامین محتوا مدرسه موفقیت کار برای زندگی
محمد رضا گل آقایی

نوشتن دیدگاه