چند نکته برای حل مشکلات مالی و کسب ثروت

 

از این گروه افراد نباشید

برای بیدار شدن صبحگاهی هیچ انگیزه ای ندارید و با بی میلی و کسالت از خواب بیدار میشوید؟ آیا جزو کارمندانی هستید که دیر سر کارشان حاضر میشوند و اغلب کارفرمایتان توبیختان میکند؟ افرادی که ساعات استراحتشان بیشتر از فعالیت کاریشان است و دیرتر از همه در محل کارشان حاضر میشوند و زودتر از همه محل کارشان را ترک می کنند، باید رویای پیشرفت مالی را برای همیشه فراموش کنند. یادتان باشد کارفرمایتان زمان شما را خریده است و برای همین به شما حقوق پرداخت می کند. به همین دلیل در طول زمانی که به کارتان مشغول هستید، باید همه تمرکزتان را روی کارتان بگذارید. به هیچ تلفن و پیامکی جواب ندهید. تلفنتان را روی پیغامگیر بگذارید و یک بار به همه آنها جواب بدهید چون زمان یکی از عوامل مهم برای رسیدن به موفقیت مالی است.

مهارت جدید یاد بگیرید

درست است که در حال حاضر مهارت نسبی در کارتان به دست آورده و بر کارتان مسلط شده اید اما برای اینکه در آینده موفقیت مالی را نیز تجربه کنید باید تنوع مهارتهایتان را بالا ببرید. در هر شغلی که هستید، سعی کنید فعالیتها و اموری که با کارتان در ارتباط است ، بیاموزید و در مورد مهارتهای جدید مرتبط با موقعیتتان، تحقیق کنید چون این کار روزی به دردتان خواهد خورد. مثال اگر روزی کارفرمای شما برای یک جایگاه شغلی جای خالی داشت و کسی برایش وجود نداشت، شما با دانستن اطلاعات آن جایگاه که قبلا آموخته اید، میتوانید به موقعیت شغلی بالاتری دست پیدا کنید. اگر دنبال یادگیری فعالیتهای مرتبط با کارتان باشید، همیشه آخرین نفری خواهید بود که در صورت تعدیل، از کار برکنار خواهید شد.

به موانع فکر نکنید

افرادی که موفقیت مالی یا شغلی را نصیب خود کرده اند جزو افراد ترسو ها نبوده اند. البته افراد شجاع آدمهای محتاطی نیز هستند و بیگدار دست به فعالیتهای خطرناک نمیزنند. در دنیای کسب و کار هرچقدر بیشتر ریسک پذیر باشید، نتایج بهتری را به سمت خودتان خواهید آورد. هرگز بدون خطر کردن نمیتوانید موقعیت چشمگیری را انتظار داشته باشید اما فراموش نکنید این ریسک پذیری باید بسیار محتاطانه و از قبل برنامه ریزی شده باشد. اگر در شروع کار تنها به موانع فکر می کنید موفقیتی در انتظارتان نخواهد بود. یادتان باشد واقع بین بودن و روشن کردن موانع احتمالی با ترس و تسلیم شدن تفاوت زیادی دارد. سعی کنید این دو را با یکدیگر اشتباه نگیرید. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید با افرادی در ارتباط باشید که روحیه و انگیزه بالا و تجربه خوبی دارند. سعی کنید رابطه تان را با آنها بیشتر کنید و از این طریق اطلاعات و دانش مالی خود را نیز افزایش دهید.

 

منبع : sefidak

نوشتن دیدگاه