چهار راه پول سازی-فصل 3 و 4

 چرا افراد امنیت را به آزادی ترجیح میدهند؟

سریع ثروتمند شوید

سریع ثروتمند شوید

شما می توانید سریع ثروتمند شوید چرا که می توانید به طور قانونی از پرداخت مالیات اجتناب کنید. و با داشتن امکان برای نگه داشتن پول بیشتر و کار کردن پول برای مان ،ما سریعا به آزادی مالی دست می یابیم.

در روزهای تغییرات اقتصادی بزرگ، همیشه انتقال های بزرگ ثروت وجود دارند حتی اگر شما پول زیادی ندارید مهم این است که در آموزش تان سرمایه‌گذاری کنید چرا که وقتی تغییر سر می‌رسد ، بهتر خواهد بود که آمادگی اداره آنها را داشته باشید. گرفتار ناآگاهی و ترس نشوید هیچکس نمی توانند پیش بینی کند چه پیش خواهد آمد بنابراین بهترین کار این است آمادگی اتفاقات پیش آمده را داشته باشید به آن به معنای این است که اکنون آموزش ببینید.

اگر به دنبال مولتی میلیاردر شدن هستید، این الگوی شما است. چرخه در اطراف “ت” و “س” بر الگوی درآمد افرادی مانند بیل گیتس ، وارن بافت و روپرت مورداچ دلالت می کند.

باید دقت داشته باشید که ربع دایره “ت” کاملا متفاوت از دایره “س” است. من افراد موفق زیادی را در دیده ام که محصول تجاری شان را به قیمت میلیون ها دلار می فروشند اما ثروت تازه دست یافته شان را به باد می دهند. آنها تمایل دارند اینگونه فکر کنند که مقدار دلارهایشان نشان دهنده میزان بهره هوشی شان است از این رو آنها احساس می‌کنند باید به دایره “ت” بروند و به همین خاطر تمام پولشان را از دست میدهند در تمام دایره ها بازی ها و قوانین متفاوت هستند به همین خاطر تمام پول شان را از دست می دهند.

به همین خاطر است که من توصیه کردم در مورد خودتان و توانایی های تان اطلاعات کسب کنید. تنها در مورد امنیت مالی، بودن در دو ربع دایره ثبات بیشتری در دنیای آزادی مالی به شما می دهد.

زمانی که سر کار هستید سخت کار کنید. اما به خاطر داشته باشید آنچه که بعد از کارتان با حقوق و زمان فراغت تان انجام می‌دهید خوشبختی شما را رقم می‌زند.

واقعیت این است که سرمایه گذاران نیازمند سرمایه و دانش فراوانی هستند و بعضی اوقات سرمایه زیادی وجود دارد اما نیاز به زمان زیادی برای بدست آوردن دانش لازم است. بسیاری از سرمایه گذاران موفق قبل از برنده شدن زمان زیادی را از دست داده اند. یادگیری از اشتباه کردن به وجود می آید و در ربع دایره “ش” اشتباهات هزینه بردار هستند. اگر شما با فقدان سرمایه و نیز دانش مواجه باشید، تلاش کردن در جهت سرمایه گذار شدن یک نوع خودکشتی مالی است.

در ابتدا با رشد مهارت تبدیل شدن به یک “ت” خوب، گردش پول لازم را نیز برای مبدل شدن به یک سرمایه‌گذار خوب فراهم می‌کنید. تجارتی که به عنوان یک “ت” رشد می دهید پول لازم را برای حمایت شما فراهم خواهد کرد چرا که شما برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار خوب آموزش می بینید زمانی که دانش تان را برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار موفق افزایش داده اید، درک خواهید کرد که چگونه می توانم بگویم همیشه پول داشتن موجب پول درآوردن نمی شود. خبر خوب این است که به خاطر تکنولوژی موفق شدن در ربع دایره “ت” نسبت به قبل آسان‌تر است.

 سه نوع از سیستم های تجاری

در حرکت به سمت ربع دایره “ت”  به خاطر داشته باشید که هدفتان این باشد که صاحب سیستمی باشید و افرادی داشته باشید که برای شما کار کنند. شما می توانید خودتان سیستم تجاری تان را رشد دهید یا می توانید به دنبال سیستمی برای خرید بگردید.

به سیستم به عنوان پل نگاه کنید که به شما اجازه خواهد داد با امنیت از سمت چپ ربع دایره گردش پول به سمت راست حرکت کنید. این پل ،پل شما به سمت آزادی مالی است.

سه نوع از سیستم های تجاری اصلی عموماً امروزه مورد استفاده قرار  می گردد:

1- شرکت های سنتی (نوعی شرکت سهامی) که میتوانید سیستم های خودتان را طراحی کنید.

2- نمایندگی های انحصاری که میتوانید سیستم موجود را خریداری کنید.

۳ شبکه بازاریابی که می توانید در آن خریداری کنید و بخشی از سیستم موجود بشوید.

هر سیستم تجاری نقاط ضعف و قوت خود را دارد با این وجود هر کدام در نهایت کار مشابهی را انجام می دهند. اگر سیستم ها به درستی عمل کنند جریان مداومی از درآمد را ایجاد خواهند کرد بدون اینکه تلاش فیزیکی از جانب دارنده پول صورت گیرد.

مشکل این است که نوع دیدگاه‌های مردم در مورد سیستم های فوق کاملا متفاوت است.

موفقیت آموزگار ضعیفی است

دپدر ثروتمند همیشه میگفت: “موفقیت آموزگار ضعیفی است. وقتی ما دچار شکست می شویم بیشتر نکات را درباره خودمان یاد میگیریم بنابراین از شکست نترسید شکست بخشی از فرآیند موفقیت است شما نمی توانید بدون شکست موفق شوید.

شما ممکن است دو یا سه شرکت را از دست بدهید

پدر ثروتمند با آگاهی از این که من در اندیشه شروع به کار شرکت خودم هستم به من گفت: ممکن است قبل از ایجاد شرکتی با موفقیتی ماندگار دو یا سه شرکت را از دست بدهی.

چگونه بیاموزید یک “ت” باشید

اغلب افرادی که در سفرشان به سمت ربع دایره “ت” در ربع دایره “ش” گیر می افتادند.این اتفاق عمدتا به این خاطر رخ می دهد که آنها یک سیستمی را توسعه نمی‌دهند که به اندازه کافی مستحکم باشد و در نتیجه بخش لاینفکی از سیستم بشوند. یک فرد موفق در “ت” سیستمی را توسعه می‌دهد که بدون درگیری شان اداره شود.
اینها روش های هستند که می‌توانند به شما کمک کنند که سریعا یک “ت” موفق شوید.

1-پیدا کردن یک راهنما

پدر ثروتمندم و راهنمای من بود. راهنما کسی است که کاری را که ما میخواهیم انجام دهیم از قبل انجام داده باشد و در انجام آن موفق است. یک مشاوره پیدا نکنید. مشاور کسی است که به شما میگوید چگونه کاری را انجام دهید اما ممکن است شخصا آن کار را انجام نداده باشد. مشاوران در ربع دایره “ش” هستند. جهان پر از افرادی در “ش” که به شما می‌گویند چگونه یک “ت” یا یک “س” باشید. همیشه مراقب باشید از چه ربع دایره‌ای نصیحت دریافت می‌کنید.

2-خرید یک نمایندگی انحصاری

زمانی که شما این کار را انجام می‌دهید یک سیستم عامل امتحان شده و اثبات شده را خریداری میکنید. با خرید نمایندگی انحصاری یک سیستم ، به جای تلاش برای ایجاد سیستم خودتان می‌توانید بر روی توسعه افرادتان تلاش کنید. با خریدن یک سیستم متغیر بزرگی را از جلوی پایتان برداشته اید در حالیکه می آموزید چگونه یک “ت” باشید.

بسیاری از بانک‌ها برای یک نمایندگی انحصاری وام می دهند اما نه برای شروع یک تجارت کوچک چرا که آنها امنیت سیستم ها و این که چگونه شروع کار با سیستم خوب می تواند ریسک سرمایه‌گذاری شان را کمتر کند، تشخیص می دهند.

نمایندگیهای انحصاری برای افرادی با طرز فکری ربع دایره “ش” که می خواهند تجارت خودشان را داشته باشند سخت است. اگر می‌خواهید نمایندگی انحصاری یک سیستم را بخرید، یک “ک” باشید. دقیقا همان کاری را انجام دهید به آنها می‌گویند انجام دهید.

یک توصیه ای که من برای یافتن یک سازمان خوب برای کمک به حرکت شما به سمت راست دایره گردش پول  دارم این است که بیشترین تمرکز تان را روی محصول قرار ندهید بلکه روی آموزشی قرار دهید  که سازمان ارائه  می دهد.

به سیستم تجاری تان به عنوان پلی فکر کنید که مسیری را برای شما فراهم می  کند تا با امنیت از سمت چپ به سمت راست دایره گردش پول بروید.

 

منبع:کتاب چهار راه پولسازی-مولف رابرت کیوساکی-مترجم:سکینه خزائی-انتشارات آسو-خلاصه شده توسط مریم دریاگرد

نوشتن دیدگاه