چگونه با افکار مبتنی بر ترس خود روبرو شوید

 

اگر همواره به این موضوع فکر می‌کنید که زندگی چقدر بد با شما برخورد کرده و همواره درباره مشکلات و مسائل خود در زندگی به دیگران گله می‌کنید، شک نداشته باشید که برای همیشه احساس بدبختی با شما خواهد ماند.
با قانون جذب آشنایی دارید؟ بدبخت بودن هرگز نمی‌تواند رویدادها و موقعیت‌های خوب را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر می‌خواهید زندگی خود را تغییر داده و بهتر از قبل زندگی کنید، پیش از هر چیز باید بطور آگاهانه مسائل و موضوعاتی که به آنها فکر می‌کنید را تغییر دهید . . . و در پی آن، چیزهایی که به زبان می‌آورید را تغییر دهید.
مهم است که بخوبی بدانید و درک کنید که بزرگ بودن مشکلات شما هیچ اهمیتی ندارند؛ اینکه چقدر مشکلات شما روی هم انباشته شده اند، هیچ اهمیتی ندارند؛ همواره آن دسته از افکار مبتنی بر ترس ما و همچنین کلمات منفی که به زبان می‌آوریم هستند که موجب می‌شوند تا مشکلات شما ابعادی غیر قابل کنترل به خود بگیرند.
پس بهترین راه برای بازپس گیری کنترل دست برداشتن از نگرانی بیهوده و گله و شکایت کردن در مورد گرفتاری‌ها و مخمصه‌ها و در ادامه پاسخ گفتن به آن افکار موجود در ذهن خودتان است یا به تعبیر خودم پاسخ گفتن به آن “دهان گشاد نهفته در ذهن و مغز خودتان”.
این دهان گشاد نهفته در ذهن شما جریانی ممتد از افکار مبتنی بر ترس، احساسات و باورهای تدافعی هستند که در نتیجه تجربه‌های قبلی شما شکل گرفته‌اند.

با هم مروری بر این افکار تکراری داشته باشیم؟
چرا این اتفاق داره برای من میوفته؟
چرا یه تفریح ندارم؟
هیچ وقت از پس این کار برنمیام!
چه فایده ای داره؟ کسی که اهمیت نمیده.
برایتان آشنا است؟ شاید کسی در ارتباطات نزدیک شما باشد که مدام این حرف‌ها را برایتان تکرار می کند. اغلب این دهان گشاد چنان به شما متصل شده که دیگر نیازی به زندگی کردن و نهفته بودن در اعماق تاریک ذهن شما ندارد و تنها بصورت یک ارتباط کلامی مستقیم در دنیای بیرون وجود دارد.
خودآگاهی اولین قدم برای خاموش کردن این صدا در ذهن و فکر شما و تغییر دادن یک ذهن و فکر کاملاً منفی است. زمانی که پی به واقعیت بسیار غم انگیز و ملال آوری می‌برید که در حال خلق کردن آن برای خودتان هستید، می‌توانید قدمی به عقب بردارید و بخوبی مشاهده کنید که این فضا در حال هدایت شما به سمت کجاست؟ اگر مقصد مشخص شده را دوست ندارید (و مطمئناً زمانی که به نتایج و پیامدهای آن واقف می شوید، آن را دوست نخواهید داشت)، خود را با این فکر و خیال آسوده کنید که شما توانایی تغییر دادن آن را دارید. شما این کار را با نزدیک شدن و مبارزه با این افکار از طریق قدرت بخشیدن به افکار و کلماتی انجام می‌دهید که کم کم امید، ایمان، اعتماد، جرات و عزم را در شما تزریق می‌کنند.

عاملِ هر آنچه که شما را به پایین می‌کشد را شناسایی کنید و بلافاصله با کلمات و جملاتی سرشار از احساسات خوب به بمباران آنها بپردازید. از به زبان آوردن این کلمات و احساسات خوب ترس و دلهره‌ای نداشته باشید.
اگر از این نگران هستید که کسی یا شخصی شما در حال گفتگو کردن با خود ببیند و تصور کند که شما دیوانه‌ای بیش نیستید، آخرین باری را به یاد بیاورید که در آینه نگاه کردید و از رئیس خود انتقاد کردید. چیزی برای خندیدن پیدا می‌کنید؟

آهای ترس، با تواَم، گوش کن!
میدونم که اونجایی و میدونم که میخوای چیکار کنی. اما فایده نداره. فایده نداره، چونکه کنترل همه چیز دست منه. منم که انتخاب می‌کنم چه فکری وارد مغز و ذهن من بشه. منم که انتخاب می‌کنم چه کلماتی باید بر روی زبان من جاری بشه. آهای ترس، یادت باشه که نیرویی در درون من هست که از هر چیزی که در اختیار داری قوی تره. پس زود باش، با بهترین و قوی ترین اسلحه‌ای که داری با من مبارزه کن: منم که پیروز میشه!

متوجه هستید که چگونه کلماتی قدرتمند و دارای بار احساسی توان عالی کردن حس و حال شما را دارند؟ در واقع باید گفت هر قدر فکر و کلمات شما مثبت‌تر باشند، احساس قدرت و اعتماد بیشتری خواهید کرد و تغییر دادن ذهنیت و دیدن اعمال و رفتار و نتایج بهتر و ممکن برای شما ساده‌تر می‌شوند. این دقیقاً همان چیزی است که به شما امید می‌دهد و موجب می‌شود که نتایج بهتری را ببینید و تجربه کنید و اینگونه است که ذهنیت و باوری مثبت پیدا می‌کنید.

 

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه