4 دلیل برای اینکه هرگز نباید در کسب‌وکار (یا زندگی) به دنبال انتقام گرفتن باشید-قسمت دوم

به یاد داشته باشید، که هیچ‌کس به مشکلات شما اهمیت نمی‌دهد
شاید به نظر سخت و زننده برسد، اما حقیقت این است که هیچ‌کس به مشکلاتی که شما به‌عنوان یک کارآفرین با آن‌ها روبرو هستید، اهمیتی نمی‌دهد. شرکای بالقوه، منابع رسانه‌ای و بازار درمجموع هیچ تمایل یا زمانی برای جستجو در اعماق دلایل عصبانیت شما ندارند.
در عوض، کارآفرینان بر اساس اعمال و رفتار آن‌ها مورد قضاوت قرار می‌گیرند. رفتارهایی که ممکن است بر اساس شرایط اتفاق افتاده به نظر منطقی و قابل توجیه هم به نظر برسند، ممکن است در نظر دیگر افرادی که از بیرون شرایط را می‌بینند غیرقابل‌پیش‌بینی و یا حقیر به نظر برسد. در زندگی و دنیای کسب‌وکار شستن خون با خون رفتاری غیرعقلانی، نابالغ و درنهایت مضر و زیان‌آور تلقی می‌شود.

همیشه هر داستان دارای جنبه‌های دیگری هم هست
همیشه به صداقت فکری معتقد بوده‌ام. توانایی قرار دادن آینه در برابر خودتان و جستجو عیب‌ها و ایرادها، شکست‌ها و ضعف‌ها ارزش غیرقابل‌تصوری دارد.
اگر با خودم صادق هستم، باید بپذیرم که گروه مقابل که از دست آن‌ها عصبانی بودم، تقریباً تصور می‌کردند که تا حدودی مقصر شرایط پیش‌آمده هستند. همیشه به یاد داشته باشید که هر ماجرایی جنبه‌های مختلفی برای خودش دارد و هر یک از آن‌ها نیز از میزانی اعتبار برخوردار هستند.
اگر می‌خواستم اقدام کنم و از آن‌ها انتقام بگیرم، خودرأی بودن را بر این شرایط اجبار کرده بودم. این رفتار درواقع برخلاف باور من نسبت به ارزش صداقت فکری بود و من را مجبور به صلب اصول اخلاقی می‌کرد.

هیچ‌چیز در زندگی ثابت نیست
آخرین و شاید مهم‌ترین دلیل مبنی بر استقبال از رحم و شفقت این است که زندگی عادتی عجیب‌وغریبی مبنی بر کامل کردن یک چرخه دارد. مردم تغییر می‌کنند، بالغ می‌شوند، یا با گذشت زمان تکامل می‌یابند و کسی که امروز دشمن شماست، ممکن است در آینده یک دوست و متحد برای شما باشد.
زمانی که رحم و شفقت نسبت به دشمنان خودتان نشان می‌دهید، موجب شکل گرفتن یک احساس می‌شوید. این احساس ممکن است در لحظه قابل‌مشاهده و آشکار نباشد، اما می‌تواند با گذشت زمان ریشه گرفته و موجب شکل گرفتن چیزهای شگفت‌انگیزی شود.
من انتخاب سختی مبنی بر نشان دادن رحم و شفقت در یک وضعیت وحشتناک داشتم. باوجوداینکه هیچ اطمینانی از تغییر پیدا کردن چیزی توسط این تصمیم ندارم، به‌خوبی می‌دانم که اعتبار من دست‌نخورده باقی می‌ماند. در پایان اشاره به این نکته ضروری است که بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می‌افتد، شما همواره باید به آرمان‌ها و ارزش‌های خودتان وفادار باشید.

 

قسمت اول

 

پایان

 

تیم ترجمه مدرسه موفقیت

نوشتن دیدگاه