5 سوال ساده که افراد موفق هر روز از خود می پرسند

در اینجا پنج سؤال ساده را عنوان می کنیم که افراد موفق هر روز از خود می پرسند:

1. آیا من در موقعیت مناسب قرار دارم؟
اگر اشتیاق به کار خود نداشته باشید، انگیزه ای برای غلبه بر موانع و مشکلات در راه موفقیت را نخواهد داشت. حتی اگر شما با شور و شوق  شروع باشید، شور و شوق می تواند محو شود. به همین دلیل بسیار مهم است که به طور مرتب انگیزه خود بررسی کنید. اگر احساس می کنید اشتیاق شما رو به نقصان است و در حال فرسوده شدن هستید، تغییراتی لازم است تا بتوانید انرژی خود را برای اهداف مجدداً بدست آورید. پیدا کردن موقعیتی که شما را از نظر احساسی حفظ کند باعث می شود ذهن روشن و انگیزه ای پرشور برای موفقیت داشته باشید.

2. آیا من از اشتباهات خود درس می گیرم؟
بیشتر الگوهای موفقیت شامل شکست زیادی است. این کاملاً عادی است، حتی طبیعی. با این حال ، نکته مهم این است که شما یاد بگیرید و دو مرتبه یک اشتباه را مرتکب نشوید. وقتی به یک سد برخورد کردید، وقت بگذارید و ارزیابی کنید که چه اشتباهی رخ داده است، چه چیزی باید تغییر کند و چگونه می توانید در آینده از وقوع آن جلوگیری کنید. سعي كنيد از هر شكستي كه در راه موفقيت با آن روبرو می شوید، درس بگيريد.

3. آیا مدام در حال پیشرفت هستم؟
موفقیت رسیدن به حداکثر سرعت یا چسبیدن به یک راه نیست. شما می توانید اطمینان داشته باشید که افرادی که در صنعت شما عملکرد خوبی دارند، کسانی هستند که دائماً جلو می روند و مرزهای خودشان را به چالش می کشند. ایجاد اهداف جدید و تلاش برای رسیدن به آنها باعث می شود اشتیاق شما آتشین بماند و شما به سمت موفقیت کشیده شوید.  همیشه به دنبال دستیابی به غیرممکن ها باشید.

4. برنامه بازی من چیست؟
در حالی که خودتان را به چالش می کشید، باید استراتژی هایی را نیز ترسیم کنید که به شما امکان می دهد کارآمدتر و دقیق تر شوید. اگر می خواهید سریعتر و بهتر کار کنید، باید روال ها و فرآیندی را توسعه دهید که به شما امکان این کار را می دهند. بنشینید و نقشه فیزیکی ایجاد کنید که شما را از مکانی که هستید به مکانی که می خواهید به آنجا بروید، برساند.

5. آیا هنوز اعتقاد دارم که می توانم این کار را انجام دهم؟
مهمترین عنصر موفقیت ، اعتقاد به خودتان است و به آنچه می خواهید به سمتش بروید. بالاترین جاه طلبی ها بدون این اعتقاد که می توانید به آنها برسید، هیچ نیست. نگاه مکم به آینه بیندازید و از خود بپرسید که آیا شور و اشتیاق شما با آرزوهای شما مطابقت دارد یا خیر. مهارت ها و دانش فنی کمتر از نیمی از نبردها است. اگر اعتقاد ندارید که می توانید آن را انجام دهید، متقاعد کردن هر کس دیگری می توانید سخت تر باشد. شما باید قبل از این که انتظار داشته باشید کسی دیگری مشوقتان باشد، تشویق کننده خود باشید.

منبع: success.com

نوشتن دیدگاه